Gratulacje dla ministra i jego rumaka!

Do pracy na koniu? Przeczytaj, który minister miał taką fantazję!

Ryan Zinke, zatwierdzony właśnie jako szef resortu spraw wewnętrznych USA, spektakularnie rozpoczął w czwartek urzędowanie, zajeżdżając do pracy w Waszyngtonie … konno, w towarzystwie konnego patrolu funkcjonariuszy U.S. Park Police.

W USA ministerstwu spraw wewnętrznych nie podlegają ani sprawy bezpieczeństwa, ani policja, lecz kopalnie, badania geologiczne i hydrograficzne, eksploatacja bogactw naturalnych, konserwacja portów, rezerwaty przyrody, rezerwaty Indian, administracja terytoriów zamorskich.

Zinke, były republikański kongresmen z Montany, były żołnierz sił specjalnych marynarki wojennej (Navy SEAL), został zaprzysiężony jako szef tego resortu w środę. W czwartek przybył do pracy z fasonem, w kowbojskim kapeluszu. Zdjęcia z tego przyjazdu publikują piątkowe gazety.

W mediach społecznościowych spotkało się to z pozytywnym przyjęciem. Były gratulacje, zresztą nie tylko dla ministra, lecz także dla jego rumaka. Pojawił się i mem, ukazujący Zinkego siedzącego z koniem w wagonie kolejowym, były pytania, gdzie Zinke zaparkował wierzchowca… (PAP)

 

fot. nbc

 

Komentarze