Ile zarabia miesięcznie prezydent Andrzej Duda? Kwota ZWALA Z NÓG!

Ile zarabia głowa państwa ? Z pewnością dla wielu jest to kwota kosmiczna. Ile wynosi miesięczne wynagrodzenie prezydenta Andrzej Dudy?

Wiele osób zastanawia się ile zarabia prezydent pracując na swoim stanowisku. Mogłoby się wydawać, że ze względu na obarczenie głowy państwa sporą ilością obowiązków i dużą odpowiedzialnością, kwota ta jest zawrotna. Jednak jak się okazuje, w wielu innych zawodach z wieloletnim doświadczeniem wynagrodzenie jest podobne i wcale nie należy do najwyższych. Ile zarabia prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda?

 

ZOBACZ TAKŻE: Popularny sklep w Polsce wycofuje pewien produkt! Może stanowić POWAŻNE zagrożenie!

 

Według informacji podanych przez TVN24, wysokość wynagrodzenia prezydenta RP nie jest umieszczona na stronie internetowej rządu. Prezydent nie musi dzielić się swoimi oświadczeniami majątkowymi. Ciężko zatem znaleźć informacje o tym ile zarabia głowa państwa. Jak się okazuje, TVN24 dotarło do dokładnych danych dotyczących wysokości wynagrodzenia. Ile wynosiły średnie miesięczne zarobki Andrzeja Dudy w 2018 roku?

 

Całkowite wynagrodzenie prezydenta RP składa się z średniego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 12 525,94 zł brutto, średniego miesięcznego dodatku funkcyjnego  w kwocie 5 368,26 zł brutto oraz średniego miesięcznego dodatku stażowego, który wyniósł 2 505,19 zł brutto. W sumie średnie miesięczne wynagrodzenie prezydenta w 2018 roku wyniosło 20 tys. 399 zł brutto. Wysokość wynagrodzenia „na rękę” wynosi zatem ok. 13,5 tysiąca złotych. 

 

Na portalu wynagrodzenia.pl możemy również znaleźć informację ile zarabia prezydent Andrzej Duda. I jest to wynagrodzenie zbliżone do tych wcześniej wspomnianych. Prezydent RP zarabia ok. 20 138 złotych brutto. Na portalu bankier.pl informacja o zarobkach głowy państwa również pokazuje podobną liczbę.

 

fot. facebook

źródło: wynagrodzenia.pl/bankier.pl/tvn24.pl

Komentarze