Zwolniony czy sam się zwolnił? Zaskakujące oświadczenie Jakimowicza!

54-letni Jarosław Jakimowicz popularność zyskał jako aktor, jednak w ostatnich latach pracował jako dziennikarz w Telewizji Polskiej.

Przez cztery lata prowadził program „Pytanie na Śniadanie Extra”, gdzie zajmował się tematyką służb specjalnych – ten cykl został zakończony w 2023 roku. Jarek Jakimowicz prowadził też „W kontrze” i gościł w programie „Jedziemy” na antenie TVP Info.

Dziś w sieci pojawiły się dwie informacje, pierwsza mówi o rezygnacji dziennikarza z pracy, druga o jego zawieszeniu w obowiązkach. Która z nich jest prawdziwa?

 

fot. facebook.com/Jarosław-Jakimowicz-Official

 

Jarosław Jakimowicz zwolniony TVP – powodem nieprzyzwoite zachowanie

 

Jak informują Wirtualne Media, Jakimowicz został zawieszony we wszystkich programach. Jednak już w kolejnym akapicie cytowane jest pisano wysłane przez Telewizyjną Agencję Informacyjną, a podpisane przez Michała Adamczyka. Tam mowa jest o zwolnieniu dziennikarza:

 

„W związku z licznymi przykładami Pana nieprzyzwoitych zachowań, zwłaszcza wobec współpracujących z TVP Info kobiet, podjąłem decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Panem. Pana postawa odbiega od obowiązujących w Spółce standardów oraz ogólnie przyjętych norm społecznych”*

 

Jakimowicz uderza w LGBT. „Ty NIETOLERANCYJNY, obrzydliwy HOMOFOBIE” – odpowiada internauta

 

Jarosław Jakimowicz rezygnuje z pracy – oświadczenie

 

Tymczasem sam zainteresowany napisał do serwisu Pomponik. Jakimowicz informuje, że to on sam zrezygnował z pracy:

 

Całkowicie rezygnuję z pracy w TVP Info (…)

 

Mam wrażenie, że od kilku miesięcy, a dokładniej od występu na koncercie Sylwestrowym zespołu Black Eyed Peas w tęczowym opaskach zmieniła się polityka Telewizji Polskiej. Nie sposób nie zauważyć, że na antenie poza nią promuje się osoby o odmiennej orientacji. 2 miesiące temu obniżono mi 4-krotnie wynagrodzenie w Waszym programie „Jedziemy”. Zmniejszono je 2-krotnie w stosunku do warunków na jakich zostałem zatrudniony w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej”**

– czytamy w jego piśmie.

 

Petycja o przywrócenie Jarosława Jakimowicza do pracy w TVP

 

Jakimowicz, który prezentuje skrajnie prawicowe poglądy, ma też grono swoich zwolenników. W sieci założono petycję o przywrócenie go do pracy:

 

My niżej podpisani obywatele Rzeczypospolitej wyrażamy nasz stanowczy sprzeciw i całkowitą dezaprobatę dla usunięcia Pana Jarosława Jakimowicza z programu „W Kontrze” nadawanego w TVP INFO. Jesteśmy tym bardziej zszokowani tym faktem, dlatego że powodem takich poczynań była petycja wniesiona przez aktywistę, działacza LGBT Barta Staszewskiego (Bartosza Staszewskiego) wzywającą do usunięcia Pana Jarosława Jakimowicza z TVP.

– piszą autorzy petycji.

 

A dalej apelują:

 

Stanowczo żądamy przywrócenia Jarosława Jakimowicza do programu „W Kontrze”, jak i rzetelnego i sumiennego wypełniania przez TVP misji telewizji publicznej – propagowania prawdziwych wartości zgodnie z interesem narodowym.

 

Tak więc najprawdopodobniej Jarek Jakimowicz nie zwolnił się sam z pracy, a został zwolniony. Osoby, które chcą poprzeć wniosek o jego przywrócenie do pracy petycję mogą podpisać TUTAJ.

 

Utrzymasz się 2 minuty na drążku? Dlaczego popularna zabawa to OSZUSTWO?!

 

*cyt. wirtualne media

** cyt. pomponik

Komentarze