Jest oficjalne potwierdzenie ws. OTWARCIA restauracji i siłowni!

Czy branża gastronomiczna i fitness zostaną otwarte? Jest oficjalne stanowisko rządu.

Gastronomia i fitness, to branże, które są już ja skraju upadku. Kolejne etapy odmrażania gospodarki wzbudziły jedno podstawowe pytanie – kiedy nastąpi otwarcie branży fitness i gastronomicznej? Teraz rzecznik rządu Piotr Mueller rozwiał wszystkie wątpliwości. Pojawiła się oficjalna odpowiedź na to pytanie.

Niedawno doszło do poluzowania niektórych obostrzeń. Rząd warunkowo zdecydował się także na otwarcie obiektów kultury, takich jak kina, teatry czy filharmonie. Wobec takich działań wielu zadawało sobie jedno pytanie – kiedy nastąpi otwarcie branży fitness oraz gastronomicznej? Czy rząd da zielone światło na wznowienie działaności? Jak się okazało oficjalnie…

rząd nadal nakazuje restauracjom działalność tylko w formie „na wynos”. Z kolei siłownie i kluby fitness nadal pozostają zamknięte z wyjątkiem profesjonalnych sportowców. Mimo zakazu wiele restauracji oraz klubów fitness wznowiła działalność. Ponadto decyzją kilkudziesięciu sądów zakaz prowadzenia działaności gospodarczej w drodze rozporządzenia jest nielegalny.

-W tej chwili PFR wypłaca codziennie kolejne dziesiątki, a nawet setki milionów złotych pomocy finansowej właśnie dla tych branż, ponieważ niestety nie możemy jeszcze w tej chwili podjąć decyzji o tym, żeby dokonać otworzenia tych branż – powiedział Mueller w rozmowie z Radiem Wrocław.

Jak dodał rzecznik rządu zbyt szerokie odmrażanie gospodarki może przyczynić się do nagłego wzrostu liczby zachorowań. Mowa o nawet kilkudziesięciu tysiącach zakażeń dziennie. Jako przykład podał Portugalię, gdzie takie wydarzenie miało miejsce.

Komentarze