Możesz wyjechać góry, aby ratować zdrowie?! Pojawił się OFICJALNY komunikat!

Czy możemy wjechać w góry, aby ratować swoje zdrowie? Właśnie pojawiło się oficjalne stanowisko w tej sprawie!

Głos w tej sprawie zabrał Rzecznik Praw Obywatelskich. Do jego biura wpłynęło bowiem następujące pytanie.

Zobacz także: WIELKI skandal ze szczepionkami! Jest OFICJALNE oświadczenie!

65-letniemu renciście cierpiącemu na nerwicę lękową lekarz zaleca pobyt w spokojnej okolicy z dala od miasta. Czy jeśli wyjedzie nie narazi się na kary?

Jak wyjaśnia RPO, od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. istnieje zakaz prowadzenia usług hotelarskich.

Fot. Pixabay

Jaka jest podstawa prawna? Chodzi o § 10 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2316).

Z hoteli mogą obecnie korzystać jedynie osoby, które wykonują zawód medyczny, kierowcy zawodowi, funkcjonariusze służb mundurowych lub pacjenci i ich opiekunowie, w celu otrzymania świadczenia opieki zdrowotnej w firmie wykonującą działalność leczniczą.

– Niestety wśród wymienionych w rozporządzeniu osób mogących korzystać z usług hotelowych nie ma osób, które chciałyby w tym okresie wyjechać w celach wypoczynkowych. Wyjazd w tym czasie do wynajętego pokoju w górach może się niestety skończyć konsekwencjami prawnymi – podkreśla rzecznik.

Co zatem jest polecane? RPO radzi, że można wyjechać do rodziny bądź znajomych, ale nie jest to zalecane ze względu na koronawirusa. Powinniśmy pomyśleć o przełożeniu wyjazdu na inny termin.

Zobacz także: Otworzyli lodówkę i ONIEMIELI! Było tam mnóstwo białego…

Fot. Pixabay

Źródło: RPO

Komentarze