Jest prognoza na MAJ! Ale ZASKOCZENIA!

Pojawiła się prognoza pogody na maj! Są zaskoczenia! Okazuje się, że pogoda…

Średnia temperatura będzie bardzo podobna do tej z ostaniach lat. Nieco cieplej niż zwykle może być na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. Opady również będą podobne do tych, które mieliśmy w ubiegłych latach. Na większy deszcz mogą liczyć mieszkańcy Mazowsza, Wielkopolski, Ziemi Łódzkiej, Kujaw i Lubelszczyzny.

Dokładną prognozę obrazuje poniższa mapa.

Zoobacz także: TE zabawki są szalenie niebezpieczne! UWAŻAJ!

Grafika: IMGW

IMGW-PIB korzysta z autorskich modeli IMGW-Reg i IMGW-Bayes. Bierze też pod uwagę wyniki mNOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) oraz ECMWF (European Centre for Medium-Range Weather Forecasts).

Pamiętajmy, że prognozy długoterminowe zawsze obarczone są błędem. Wynika to z tego, że pogoda po prostu często jest nieprzewidywalna.

Meteorolodzy analizują trendy i wyniki specjalnych modeli, na podstawie których starają się określić pogodę.

Wychodzi na to, że maj czasem nas zaskoczy. W niektórych rejonach kraju może mocniej popadać. Przygotujmy więc parasole i kurtki. Miejmy nadzieję, że sama majówka nie będzie deszczowa i będziemy mogli rozkoszować się wspaniałą aurą.

Jak dalej będzie kształtowała się pogoda? Jakie będzie lato? Na razie trudno odpowiedzieć na te pytania. Pozostaje mieć nadzieję, że słońca nie zabraknie.

Zobacz także: Są najnowsze dane w sprawie BEZROBOCIA. Okazuje się, że..

Fot. Pixabay

Źródło: IMGWKomentarze