Joanna Kurska domaga się 100 tysięcy zł. od TVP. Za co?

Joanna Kurska to żona Jacka Kurskiego, ale też osoba pracująca (z przerwami) w Telewizji Polskiej.

W 2022 roku przez kilka miesięcy pełniła funkcję szefowej „Pytania na Śniadanie”. Teraz złożyła pozew przeciwko telewizji, w którym domaga się 100 tysięcy złotych. Dlaczego pozywa swojego byłego pracodawcę?

 

https://www.instagram.com/joanna_kurska/?g=5

 

Sprawa jest o tyle skomplikowana, że Joanna Kurska domaga się zadośćuczynienie już od „nowej” TVP. Chodzi bowiem o materiał wyemitowany w grudniu 2023 r. w nowych „Wiadomościach” czyli w programie „19:30”.

Na fali krytyki poprzedniej ekipy, ujawniano zarobki w Telewizji Polskiej. Na grafice pokazanej w programie informacyjnym podano, że Kurska w PnŚ miała zarabiać 117 tys. zł. miesięcznie.

Ona sama twierdzi, że jest to kłamstwo i szczucie:

 

…nigdy nie miałam pensji 117 tys. miesięcznie, jak podano w TVP, to co zrobili to szczucie i hejt, który ma mnie zohydzić. Nigdy nie zarabiałam więcej niż poprzednik na tym stanowisku. Jako dyrektor programowy zarabiałam 23 tys brutto i grosza nie wzięłam za równoczesne pełnienie obowiązków dyrektora marketingu. Najwyższa zaś, miesięczna wypłata, jaką kiedykolwiek dostałam w telewizji opiewała na 32 tys zł (tzw. podstawa etatu plus honorarium producenta) za produkcję 30 wydań miesięcznie pytania na śniadanie.

– powiedziała w rozmowie ze Światem Gwiazd.

 

Zwolnienie ciężarnej Tomaszewskiej. Kancelaria Premiera komentuje!

 

Żona Jacka Kurskiego twierdzi też, że to właśnie obecni pracownicy TVP zarabiają krocie. Jednak na temat ich zarobków panuje cisza.

 

To są właśnie oszuści ekipy Tuska z serduszkami i fałszywymi uśmiechami. Każdy za swoją pracę musi otrzymać wynagrodzenie. Jednak wynagrodzenie i nagrody powinny iść w ślad za sukcesami. TVP za prezesury mojego męża była potęgą, teraz jest na dnie. Ci ludzie rozwalili Telewizję Publiczną i powinni otrzymać zarzuty prokuratorskie za niszczenie dobra publicznego. Do zobaczenia w sądzie!

– podsumowała.

 

Pozew Joanny Kurskiej o ochronę dóbr osobistych do warszawskiego sądu wpłynął 6 lutego 2024 r.

 

https://www.instagram.com/joanna_kurska/?g=5

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Joanna Kurska (@joanna_kurska)

 

źródło: telewizja.swiatgwiazd.pl

Komentarze