Kobiety bez staników na basenie. Reakcja panów zaskakuje!

Kobiety, które walczą o równouprawnienie uznały, że kąpiel w stanikach to dyskryminacja. Postanowiły więc obalić i tę barierę.

W Polsce eksperyment przeprowadziła aktywistka Ane Piżl (znana z programu „Miasto Kobiet”), która z przyjaciółką wybrała się topless na basen Warszawianki. Pań nie spotkały żadne nieprzyjemności [zobacz tutaj] jednak zupełni inna sytuacja miała miejsce w Berlinie.

 

Tam pewnej kobiecie zwrócono uwagę, gdy korzystała z basenu bez stanika. Pani ta złożyła skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich Berliner Baederbetriebe. W efekcie wydano decyzję, że na wszystkich basenach w Berlinie kobiety mogą się kąpać i pływać bez staników.

 

Co na to panowie?

 

https://www.instagram.com/ane_ratownica/

 

Pod wiadomością na ten temat pojawiły się setki komentarzy. Jednak informacja o nowych przepisach nie wzbudziła entuzjazmu, a raczej refleksje nad tym, do czego ta decyzja doprowadzi:

 

Już widzę pierwszą bójkę na basenie Neukölln! 🧕
Ponieważ ich mężczyźni patrzą na kobiety 🤞 nie zapomnijcie filmować i robić zdjęcia!! 📷

 

Następnego lata z pewnością będzie niezwykle ciekawie…..

 

Rozsądna kobieta na basenie nie pokaże się bez, przynajmniej nie podczas pływania ….

 

To walka z dyskryminacją w złym miejscu, wyrządza więcej szkody niż dobra i jest niedorzeczna w moich oczach. Żal mi tylko kobiety, która czuje się dyskryminowana, gdy jej biust jest zakryty.

 

Potem też poniżej bez dla mężczyzn.

– pisano na profilu rbb24.

 

Internauci zastanawiają się nad tym, jak widok nagich piersi wpłynie na mężczyzn i czy będzie powodował różne interakcje. Na szczęście jednak w kwestii noszenia staników lub ich nie noszenia, decyzja należy do każdej kobiety. Z pewnością więc wiele pań nadal będzie zakrywać intymne części swojego ciała.

 

>>>Downsizing uderza w seniorów. Tak oszukiwane są osoby starsze!

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ane Piżl (@ane_ratownica)

Komentarze