Konfederacja od czasu kiedy znalazła się w polskim parlamencie i wprowadziła do niego jedenastu posłów jest niewygodna dla PiS. Prawo i Sprawiedliwość widzi w nim potencjalne zagrożenie, ponieważ Kaczyński zawsze dbał o to, żeby tylko jego partia była prawicowa. Nawet nazwa „obóz Zjednoczonej Prawicy” ma mówić, że to tylko oni są prawdziwą prawicą.
Z tym, że Konfederacja wielokrotnie potrafi nieźle namieszać w planach Kaczyńskiego. Cały czas próbują przekonywać o konieczności obniżenia podatków i skończenia z socjalizmem. Choć trzeba jednak przyznać, że i tak przy większości PiS-u niewiele może zrobić. Widać, że za wszelką cenę środowiska związane z Prawem i Sprawiedliwością próbują zdyskredytować polityków Konfederacji. A temu ma najlepiej służyć Telewizja Polska, która dostała ostatnio dofinansowanie w prezencie 2 miliardy złotych.
Pojawiają się w pro-rządowych mediach artykuły, które mają mają za zadanie pokazanie konfederatów z tej złej strony. Wypowiadają się eksperci, którzy wieszczą koniec Konfederacji lub posłowie z PiS-u. Jak choćby ostatnio Anita Czerwińska – rzecznika Prawa i Sprawiedliwości. Mówiła:
Postawę Konfederacji, koła posłów, należy oceniać przez pryzmat głosowań. Proszę sprawdzić, jak głosuje Konfederacja. Głosuje wspólnie z opozycją ramię w ramię z SLD i PO (…) Zdarza się, że wyborcy na początku swojej drogi wyborczej stawiają na tego rodzaju, bardzo takie głośne, można powiedzieć czasem ekscentryczne postawy czy wręcz postaci z życia politycznego
Gdy Krzysztof Bosak ogłosił start w wyborach ośmieszono go w taki sposób, że pokazywano jego fotografię z lat młodzieńczych. Oczywiście fotografia była niekorzystna dla Bosaka z racji pryszczy, nieułożonych włosów. Wyśmiewano to, że brał udział w olimpiadzie ekonomicznej i to jest jego najważniejszym osiągnięciem. Sam Bosak powiedział: „TVP i PiS stosują przemysł pogardy wobec Konfederacji”.
ZOBACZ: Poseł Dobromir Sośnierz nie wytrzymał na wizji: „Ile jeszcze razy pan mnie będzie …” [WIDEO]
Należy również przypomnieć, że Konfederacja wygrała kilka procesów z Telewizją Polską w trybie wyborczym.
Źródło: TVP INFO oraz „Rzeczpospolita”