Wojewódzki i Palikot skazani. Sprawa odbyła się za ich plecami?!

Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot oraz Tomasz Czechowski zostali skazani za reklamowanie alkoholu.

Celebryci i biznesmeni zostali ukarani przez sąd, jednak najprawdopodobniej nic nie wiedzieli o tym, że toczy się sprawa. Jak to możliwe?

 

https://www.instagram.com/kuba_wojewodzki_official/

 

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot skazani

 

Panowie za karę mają zapłacić grzywny w wysokości: Palikot – 80 tysięcy, Wojewódzki – 70 tysięcy, Czechowski – 70 tysięcy. Do tego poniosą też koszty sądowe: Palikot – 9 tysięcy, Wojewódzki i Czechowski po 8 tysięcy każdy.

 

„Oskarżonego Janusza Palikota uznaję się za winnego i wymierza karę 80 tys. zł grzywny. Jakuba Wojewódzkiego uznaje się winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny. Tomasza Czechowskiego uznaje się winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny „

– brzmi przytoczony przez Super Express wyrok*

 

Jak do tej pory ani Kuba Wojewódzki, ani Tomasz Czechowski nie zabrali głosu w sprawie reklamowania alkoholu. Z kolei Janusz Palikot opublikował oświadczenie.

Wynika z niego, że przedsiębiorca nic nie wiedział o toczącej się sprawie:

 

„Nic mi nie wiadomo o wydaniu przez sąd wyroku. Orzeczenia nie otrzymałem. Nie zostałem też wezwany do sądu, nie odbyła się publiczna rozprawa sądowa i nie zostałem wysłuchany.
Znakiem czasów jest, że w Polsce wyroki ogłasza prasa, zanim jeszcze uczyni to sąd wobec obywatela.
Zapowiedziałem w marcu, że swojego stanowiska będę bronił przed sądem i wtedy publicznie zabiorę głos w tej sprawie. Oczekuję niczego więcej, tylko respektowania praw należnych mi, jak każdemu obywatelowi RP”

 

Wojewódzki, Palikot – wyrok nakazowy

 

Najprawdopodobniej więc sąd wydał tzw. wyrok nakazowy bez udziału stron. Jak czytamy w w art. 93, §2, Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia:

 

Orzekanie w postępowaniu nakazowym może nastąpić, jeżeli okoliczności czynu i wina obwinionego nie budzą wątpliwości. Wydając wyrok nakazowy, sąd uznaje za ujawnione dowody dołączone do wniosku o ukaranie.

 

Zastanawia jednak sytuacja, że to tabloid jako pierwszy dowiaduje się o orzeczeniu, a nie sami zainteresowani.

 

>>>Blanka śpiewa piosenkę „Gladiator”. „Jann płakał jak słuchał”

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Janusz Palikot (@januszpalikot)

 

*cyt. se.pl

Komentarze