Lekarze STRACĄ pracę?! „Jeśli tylko spróbują powiedzieć, co dzieje się w szpitalach”

Lekarze STRACĄ pracę?! „Jeśli tylko spróbują powiedzieć, co dzieje się w szpitalach”

Polscy lekarze będą zwalniani? Szokujące informacje przekazał Łukasz Jankowski.

 

 

Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie Łukasz Jankowski był gościem Beaty Tadli w programie „Onet Rano”. Jak mówił lekarze będą walczyć i nie zostawią potrzebujących pacjentów.

 

 

 

Będziemy walczyć. Nie zostawimy naszych pacjentów – mówił lekarz. Jak dodał bardzo niepokoi go sytuacja w polskich szpitalach.

 

 

– Chciałem zwrócić uwagę na zjawisko kneblowania personelu medycznego. Kiedy personel chce głośno powiedzieć o tym, że gdzieś nie ma sprzętu ochrony indywidualnej i że łamane są procedury, to styka się ze ścianą zarządczą – mówił Jankowski.

 

 

Jak dodał, lekarze otrzymują prostą informację – opowiadanie o problemach w szpitalach będzie skutkowało utratą pracy. Jego zdaniem wielu lekarzy jest w ten sposób szykanowanych.

 

– Dostaje jasną informację, że jeżeli będzie opowiadał o tym, co dzieje się w szpitalu, to po prostu straci pracę. Z tego, co wiem, wiele osób jest poddawanych takim szykanom – dodał rozmówca Beaty Tadli.

 

 

Chcący pozostać anonimowy lekarz z Warszawy potwierdza słowa Jankowskiego:

 

 

-Lekarze stracą pracę jeśli tylko spróbują powiedzieć, co dzieje się w szpitalach, pracę utracą. Wszyscy się boimy. Z drugiej strony nie powinniśmy milczeć w tej sprawie. – mówi anonimowo lekarz ze stolicy.Komentarze