Magdalena Ogórek ułaskawiona! Jakie przestępstwo popełniła?

Już pod koniec roku 2023 pojawiały się informacje na temat ułaskawienia dziennikarki TVP Info.

Teraz te wiadomości potwierdził warszawski sąd – Magdalena Ogórek została ułaskawiona!

 

https://www.instagram.com/magdalena.ogorek/

 

Magdalena Ogórek zniesławienie

Chodzi o przestępstwo z art. 212 Kodeksu Karnego czyli zniesławienie. W 2019 roku podczas programu „W tyle wizji”, Ogórek oraz Rafał Ziemkiewicz komentowali poczynania lewicowej aktywistki i psychoterapeutki Elżbiety Podleśnej. Dziennikarze sugerowali, że kobieta robi swoim pacjentom pranie mózgu, ponieważ namawia ich do udziału w antyrządowych protestach.

Za te wypowiedzi, prowadzący „W tyle wizji” w 2022 roku usłyszeli wyrok i mieli zapłacić po 10 tysięcy złotych na rzecz aktywistki.

 

„Słowianka” od Donatana w grupie przestępczej? Matce bliźniaczek grozi więzienie!

 

Magdalena Ogórek ułaskawiona

Niedawno jednak skazani dziennikarze zostali ułaskawieni przez prezydenta Andrzeja Dudę. Tę wiadomość potwierdził Piotr Maksymowicz, wiceprezes Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w rozmowie z Wirtualną Polską:

 

Do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście za pośrednictwem Prokuratury Krajowej wpłynęły odpisy postanowienia Prezydenta RP z dnia 18 grudnia 2023 r. o ułaskawieniu osób wskazanych w zapytaniu. Ułaskawienie dotyczy wyroku wydanego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie w dniu 6 grudnia 2022 r., utrzymanego w mocy wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 24 maja 2023 r. Ułaskawienie polega na darowaniu kary grzywny i zarządzeniu zatarcia skazania*

– wyjaśnił sędzia.

 

Akt ułaskawienia Magdaleny Ogórek i Rafała Ziemkiewicza został uzasadniony incydentalnym czynem dziennikarzy.

 

*cyt. wp.pl

Komentarze