Minister zdrowia ujawnił WAŻNE informacje o szczepionce! Na TE słowa czekali Polacy!

Minister zdrowia Adam Niedzielski ujawnił bardzo ważne informacje o szczepionce! Na te słowa czekali Polacy! Co powiedział minister?

Adam Niedzielski był gościem Radia Plus. Minister zdrowia wreszcie odpowiedział na ważne pytanie – jak długo działać będzie szczepionka na wirusa!

Najpierw odniósł się jednak do sprawy obostrzeń. Wcześniej obiecywano, że przy takiej jak obecnie liczbie zakażeń, zakazy będą wycofywane.

Zobacz także: BARDZO niebezpieczne kaszki! Były w WIELU sklepach!

– Według tego planu, który był rzeczywiście nakreślony w listopadzie, jeżelibyśmy się ograniczyli w naszej analizie tylko i wyłącznie do tego jednego parametru, to rzeczywiście taka decyzja by była podejmowana. Natomiast jesteśmy teraz w sytuacji, gdzie musimy uwzględnić inne informacje – dotyczące tego, co się dzieje w otoczeniu, bo trudno przypuszczać, że Polska będzie zieloną wyspą na tle zajętej rozpędzającą się pandemią Europy – powiedział Adam Niedzielski.

Fot. Pixabay

Niedzielski ujawnił też, jak długo działa szczepionka na koronawirusa.

– To jest duży znak zapytania. Na razie zakładamy, że ta odporność w optymistycznym scenariuszu mówimy o dwóch latach. Z drugiej strony jest scenariusz według którego dokonuje się taka mutacja, która wychodzi poza zakres oddziaływania szczepienia i wtedy na takiej zasadzie jak z grypą trzeba by było się szczepić co rok Myślę, że dwa lata też jest takim okresem, ze zachorowania na koronawirusa, jeżeli szczepienie byłoby skutecznie przeprowadzone populacyjnie, mogłoby już nie stanowić problemu – powiedział.

We wtorek podano, że odnotowano 5 569 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (695), pomorskiego (583), kujawsko-pomorskiego (526), śląskiego (522), warmińsko-mazurskiego (483), wielkopolskiego (483), zachodniopomorskiego (400), lubelskiego (344), dolnośląskiego (339), łódzkiego (285), małopolskiego (236), podlaskiego (143), opolskiego (116), podkarpackiego (108), świętokrzyskiego (108), lubuskiego (89).

Z powodu COVID-19 zmarły 93 osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 233 osoby.

Zobacz także: SUROWA kara za „miesięcznicę smoleńską”! Ta sprawa SZOKUJE!

Fot. Pixabay

Źródło: se.pl

 Komentarze