Morawiecki podał TERMIN! Cała Polska zadrżała. Nie ma już złudzeń.

Mateusz Morawiecki podał termin. Cała Polska wstrzymała oddech. Wiadomo już wszystko.

Na początku przyszłego tygodnia rząd poinformuje o zmianach w obostrzeniach gospodarczych – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że w przypadku pogorszenia się sytuacji pandemicznej, lockdown nadal będzie utrzymany.

– Będą pewne zmiany – powiedział we wtorek Mateusz Morawiecki. – Postaramy się na początku przyszłego tygodnia je zakomunikować. Na pewno będziemy w najbliższych dniach pracować nad protokołami sanitarnymi – na wszelki wypadek, gdyby sytuacja się poprawiała – wyznał premier.

Kwestia poluzowania obostrzeń bądź braku takich decyzji będzie zależała nie tylko od dziennej liczby zakażeń.

– Nowa mutacja wirusa, która się pojawiła, jest na tyle niewiadomą, że dziś musimy zachować daleko idącą pokorę wobec potencjalnych scenariuszy – powiedział premier. – Sytuacja może się pogorszyć za tydzień i wtedy trzeba będzie obostrzenia jeszcze jakiś czasu utrzymywać – powiedział szef rządu.

Jak dodał premier odmrażanie gospodarki limitowane jest programem szczepień. Przede wszystkim chodzi o dostępność szczepionek.

– Wiem jak jest wam ciężko, ale myślę, że po tym, jak zadziała program szczepionek, sytuacja wróci do normalności – zwrócił się do przedsiębiorców Mateusz Morawiecki.

Komentarze