Jest OGROMNA kara dla znanego youtubera! Urzędnicy nie mieli litości!

Jest ogromna kara dla znanego youtubera! Co się stało? Co przeskrobał? Ile będzie musiał zapłacić?

Lącznie blisko 450 tys. zł kary będzie musiał zapłacić znany youtuber Damian Żukiewicz (INVESTPROVIDER) za propagowanie systemów typu piramida.

Damian Żukiewicz to youtuber. W swoich social media publikował materiały i nagrania, w których zachęcał do rejestrowania się na portalu FutureNet, platformie Future AdPro, a także do przystępowania do sieci NetLeaders.

Promował więc bardzo nieuczciwe systemy typu piramida. Obiecywany jest w nich duży zysk za polecanie kolejnych klientów.

Zobacz także: Monika Mrozowska URODZIŁA! Jest pierwsze ZDJĘCIE dziecka!

Fot. Pixabay

– Systemy promocyjne typu piramida są zakazane zarówno przez prawo polskie, jak i europejskie. Musimy je szybko i skutecznie eliminować z rynku, bowiem na ich działalności swoje oszczędności tracą konsumenci. Istotnym elementem w przypadku tego typu przedsięwzięć są tzw. naganiacze – osoby, które te „projekty” świadomie i odpłatnie propagują, wciągając do nich kolejnych konsumentów. Bez ich działalności systemy promocyjne typu piramida nie miałyby możliwości sprawnego pozyskania nowych uczestników. Naganiacze muszą ponosić odpowiedzialność za swoje działania wprowadzające konsumentów w błąd, które skutkują poważnymi stratami finansowymi po stronie konsumentów i mogą prowadzić do poważnych tragedii ludzkich – powiedział Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Jak prezes uzasadnia tak wysoką karę?

– Po przeprowadzeniu postępowania podjąłem decyzję o ukaraniu naganiacza Damiana Żukiewicza karą w wysokości blisko 450 tys. zł. Za każdą ze stwierdzonych praktyk, odnoszących się do promowania w internecie nielegalnych inwestycji, wprowadzania konsumentów w błąd i mamienia ich wizją wielkich zysków, nałożyłem na niego niemal maksymalną, ustawową sankcję finansową. Prowadzimy kolejne działania wymierzone w organizatorów i promotorów systemów typu piramida, każdorazowo informujemy o naszych podejrzeniach również organy ścigania – podał.

Na Damiana Żukiewicza nałożono karę w wysokości 437 655 zł. Decyzja jest nieprawomocna.

Zobacz także: Lubisz chrupiące przekąski? Możesz mieć DUŻE problemy!

Fot. Pixabay

Źródło: UOKiK

Komentarze