Możesz KUPIĆ sobie ARESZT! Budynek KOSZTUJE tylko…

Areszt śledczy – słysząc to określenie możemy poczuć lekki stres. Bo przecież nikt nie chciałby się tam dostać.

Jednak kupić areszt jako nieruchomość to zupełnie inna sprawa! A taką właśnie ofertę ma dla inwestorów Śrem – niespełna 30-tysięczne miasto w województwie wielkopolskim.

Wystawiony na sprzedaż areszt mający 158 miejsc dla osadzonych od samego początku miał przeznaczenie penitencjarne:

„Budynek obecnego Aresztu Śledczego w Śremie wybudowano w drugiej połowie XIX wieku, jako więzienie realizujące potrzeby pruskiego sądu powiatowego. (…) Prace budowlane zakończono najprawdopodobniej w roku 1869. ” /cyt. sw.gov.pl/

 

areszt
widok historyczny – fot. sw.gov.pl

 

Areszt zamknięto w marcu 2018 roku i przekazano do dyspozycji Starostwu Powiatowemu. Starosta zdecydował, że budynek zostanie sprzedany. Nieruchomość stoi na dwóch działkach. Sam areszt ma cztery piętra i łączną powierzchnię użytkową 2460 metrów kwadratowych. Poza głównym budynkiem w skład nieruchomości wchodzi garaż, wartownia, magazyn (ziemiankę), dwie wieżyczki strażnicze i spacerownik. Całość – jak na areszt przystało – okolona jest murem o średniej wysokości 4,10 metra.

 

areszt

widok współczesny – fot. sw.gov.pl 

Osoba, która kupi areszt może go zburzyć lub też przekształcić w hotel czy galerię handlową. Bowiem zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego miasta Śrem, teren na którym znajduje się budynek aresztu przeznaczony jest jako teren zabudowy mieszkaniowej z usługami.

Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości odbędzie się 10 stycznia 2020 roku. Aby wziąć w nim udział należy wnieść wadium w wysokości 100 tys. złotych. Jeśli chodzi o cenę wywoławczą to wynosi ona 1 200 000 złotych.

Zobacz też: Bezczelny KSIĄDZ! Uderzył KOBIETĘ a potem… (VIDEO)

Biorąc pod uwagę powierzchnię aresztu, nie jest wygórowana. Potrzeba tylko inwestora, który będzie miał pomysł na adaptację bądź przebudowę dawnego aresztu. Można się tylko domyślać, że gdyby budynek przerobiono np. na hotel – areszt, to znalazłoby się wielu chętnych, którzy chcieliby spędzić noc w warunkach „penitencjarnych”.

Ogłoszenie o przetargu znajduje się TUTAJ

 

fot. sw.gov.pl

Komentarze