Nowy sondaż partyjny. Jego wyniki są wyjątkowo zaskakujące

Instytut Badań Pollster zrealizował dla Super Expressu najnowszy sondaż partyjny. Dla wielu może być on wyjątkowo zaskakujący. Wynika z niego, iż poparcie dla opozycji spada, a rośnie dla partii rządzącej.

 

Ostatnie sondaże dla Prawa i Sprawiedliwości były wyjątkowo brutalne. Mimo, że partia wciąż w nich prowadziła to wykazywały one znaczny spadek poparcia. Spowodowane to było poniekąd zamieszaniem z Trybunałem Konstytucyjnym, protestami oraz obostrzeniami. Najnowszy sondaż może być jednak dla PiS-u bardzo optymistyczny. Według niego partia rządząca cieszy się poparciem w wysokości 40,05 proc.

 

Na drugim miejscu jak to też bywało we wcześniejszych sondażach plasuje się Koalicja Obywatelska. Na nią zagłosowałoby 26,9 proc. ankietowanych. Podium zamyka ugrupowanie Szymona Hołowni. Polskę 2050 obecnie popiera 12,44 proc.

 

Według tego sondażu na pozostałe partie miałoby zagłosować mniej niż dziesięć procent wyborców. Tak właśnie tuż za podium znajduje się Lewica z poparciem w wysokości 8,52 proc. Na Konfederacje zagłosowałoby natomiast 6,03 proc. respondentów, a na PSL 5,27 proc.

 

Sondaż sporządzony przez Instytut Badań Pollster wskazuje na powrót Prawa i Sprawiedliwości do poparcia sprzed kilku miesięcy. Podobnie jest zresztą w przypadku Koalicji Obywatelskiej, która w większości badań cieszy się poparciem na prawie tym samym poziomie.

 

Najnowszy sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzony został 12 grudnia na próbie 1067 dorosłych Polaków.

 

Źródło: Niezależna.pl

Foto: You Tube/ Na Temat (zrzut ekranu)Komentarze