Odpisał na SMS-a i stracił fortunę! Oszuści zastosowali (…)!

Ogromny dramat przeżył mieszkaniec woj. lubelskiego. Mężczyzna został wkręcony przez oszustów, którzy podali się za znaną na rynku firmę kurierską. Wszystko zaczęło się od niewinnego sms-a. W jego treści było napisane, że adresat musi dopłacić za przesyłkę. Kwota jaką należało uregulować wynosiła 76 groszy. Mężczyzna postąpił zgodnie z instrukcją i odpisał na SMS-a. Później okazało się, że z jego konta zniknęło jeszcze 30 tysięcy złotych!

43-latek został zmanipulowany przez oszustów i stracił ogromną sumę pieniędzy. Wszystko zaczęło się od niewinnego sms-a z dopłatą za przesyłkę. Paczka miała nie dojechać pod wskazany adres jeśli mężczyzna nie ureguluje należności w wysokości 76 groszy. Mieszkaniec z Chełma dał się na to złapać, odpisał na SMS-a, kliknął w podany w wiadomości link i w niedługim czasie z jego konta zniknęło aż 30 tysięcy złotych.

 

ZOBACZ:Wysłała mu 47 TYSIĘCY sms-ów. Młody mężczyzna tego nie wytrzymał

Z informacji podanych przez policję. Wynika, że po kliknięciu w link mężczyzna został przekierowany do strony z płatnościami elektronicznymi. Kliknął w ikonę swojego banku, zalogował się do bankowości internetowej i wpłacił podaną kwotę. Jak się później okazało z konta zniknęło aż kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policja bada sprawę i szuka sprawców zuchwałego oszustwa.
źródła: o2.pl, foto. pixabay.com

Komentarze