Papież Franciszek W SZPITALU! Najnowsze badania wykluczyły TĘ DOLEGLIWOŚĆ!

Papież Franciszek trafił do szpitala w środę 29 marca 2023 roku. Początkowo włoskie media informowały, że Franciszek przeszedł zawał serca. Jednak najnowsze badania wykluczyły tę dolegliwość.

 

Problemy ze zdrowiem

86-letni papież Franciszek trafił do kliniki Gemelli w Rzymie. Watykan przekazał, że papież choruje na infekcję górnych dróg oddechowych. Jednocześnie zaznaczono, że nie jest to Covid-19. Franciszek najbliższe kilka dni spędzi w szpitalu. Początkowo włoskie media informowały, że papież trafił do szpitala z zawałem serca. Jednak jak się okazuje nie jest to prawdą. Pobyt Franciszka w klinice Gemelli i rekonwalescencja po infekcji mogą oznaczać jedno. Papież nie będzie mógł odprawić mszy w Niedzielę Palmową na Placu św. Piotra.

Wielki Tydzień bez papieża?

Jak donosi dziennik Fakt w Watykanie pojawiają się wątpliwości czy papież Franciszek będzie w stanie brać udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia. Ten czas, który poprzedza Wielkanoc jest dla Franciszka bardzo pracowity i wymaga sporo sił. Ze względu na chorobę nie wiadomo czy papież poradzi sobie z obowiązkami. Mszom i nabożeństwom może przewodniczyć dziekan Giovanni Battista Re.

 

Badania papieża

Komunikat Stolicy Apostolskiej nie mówił nic o problemach kardiologicznych papieża Franciszka. Te informacje przekazywały włoskie media, które donoszą też o tomografii, którą zrobiono Franciszkowi. Zbadano też poziom tlenu we krwi w obawie przed chorobą serca. Na szczęcie wyniki nie były niepokojące. Papież od pewnego czasu ma problemy ze zdrowiem. W lipcu 2021 roku Franciszek przeszedł operację jelit w klinice Gemmeli. Papież ma też problemy z kolanem, dlatego czasem korzysta z wózka.

Zdjęcie: Facebook/ Papież Franciszek

Komentarze