Polacy i homoseksualizm – AKTUALNE DANE PROCENTOWE!

Homoseksualizm – temat kontrowersyjny, aktualny zawsze, ale nie zawsze poruszany.  Pew Research Center przedstawia wyniki badań, jak Polacy są podzieleni wobec homoseksualizmu i religii.  

 

Homoseksualizm moralny, czy niemoralny? Aż 48 %Polaków uważa, że homoseksualizm jest moralnie naganny – wynika z raportu Pew Research Center, który badał przekonania i praktyki religijne w wybranych krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

 

Wyniki badań przedstawiono w poniedziałek podczas seminarium „Religijność i przynależność narodowa w Europie Środkowo-Wschodniej”. Obok badań związanych ze stosunkiem do homoseksualistów, pojawiły się badania związane z występowaniem dominicantes w poszczególnych krajach. Dominicates to osoby, które co niedzielę uczęszczają na mszę świętą.

 

W raporcie czytamy, że „w całym regionie młodzi dorośli (czyli poniżej 35. roku życia) w mniejszym stopniu sprzeciwiają się homoseksualizmowi i częściej niż starsi popierają legalizację małżeństw homoseksualnych”. Saghal Podała też, że według 26 proc. badanych, żona powinna być posłuszna mężowi, a 46 proc. sądzi, że społecznym obowiązkiem kobiet jest urodzenie dziecka.

 

W Polsce, w porównaniu z innymi krajami tych osób, jest dość sporo.  „Jednocześnie można zaobserwować, że stosunek do takich kwestii jak homoseksualizm, antykoncepcja i aborcja, jest zróżnicowany. Z jednej strony 48 proc. Polaków uważa, że homoseksualizm jest moralnie naganny, z drugiej strony podobna liczba badanych uważa, że jest on akceptowalny albo że nie jest kwestią moralności” – poinformowała dr Neha Saghal, dyrektor Pew Research Center.

 

źródło: PAP

fot.: Pixabay

KG

Komentarze