Polski ksiądz bierze udział w konkursie na najsympatyczniejszą parę! Znamy szczegóły!

Grupa Polska Press za pośrednictwem swoich regionalnych gazet i serwisów prowadzi obecnie konkurs na najsympatyczniejszą parę pod hasłem „Razem Najlepiej”.

Jak czytamy na stronie Nowej Trybuny Opolskiej:

 

Wszystko jedno, jak długo jesteście razem – od miesiąca, od roku czy od wielu lat – jeśli zgadzasz się z tym, że RAZEM NAJLEPIEJ, prześlij Wasze wspólne zdjęcie do galerii szczęśliwych par w naszym serwisie. W głosowaniu zostaną wybrane najsympatyczniejsze pary, na które czekają wspaniałe nagrody.

 

Wybrane pary otrzymają vouchery do SPA czy sesje fotograficzne. Para, która wygra ogólnopolski finał w nagrodę dostanie samochód – kabriolet FIAT 500C. Jest zatem o co powalczyć.

 

Przeglądając konkursowe zdjęcia widzimy cały przedział wiekowy – są tu bardzo młodziutkie pary, jak i te z długim stażem. Szczupli i grubsi, atrakcyjni i mniej atrakcyjni. Uwagę jednak zwraca nietypowa para, na zdjęciu widzimy bowiem księdza!

 

Szokujące? Niedopuszczalne? Jak się okazuje, obecność duchownego w plebiscycie na najsympatyczniejszą parę ma całkiem proste wyjaśnienie.

Otóż Eneasz Kowalski nie jest katolikiem, którego obowiązuje celibat. Pan Kowalski jest pastorem luterańskim i stosuje biblijną zasadę zawartą w I Liście do Tymoteusza (3;2):

 

Biskup [pastor, duchowny – przyp. red.] więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania.

 

Katarzyna i Eneasz Kowalscy – fot. screen nto.pl

 

Na stronie konkursowej na temat Katarzyny i Eneasza zamieszczono taką informację:

 

Połączyły nas studia teologiczne, dziś łączy nas życie i wspólna służba. Jesteśmy małżeństwem duchownych ewangelickich, razem od 15 lat. Żyjemy i działamy z pasją, a Ty możesz tę pasję wesprzeć swoim głosem na nas.

 

Sama pastorowa na instagramie tak uzasadniła swój udział w konkursie:

 

Jest to okazja, aby oswajać ludzi z czymś, co w Polsce nadal jest egzotyką, czyli z tym, że ksiądz może mieć żonę, że kobieta może być duchownym, że w Polsce mamy różne wyznania. Jest to okazja, żeby ludziom o Bogu powiedzieć tak po prostu, bo z parami są wywiady i reportaże. Ale jest to też przygoda dla nas osobiście jako pary i małżeństwa, które od 15 lat dzieli ze sobą radości i smutki.

 

Zachęcamy do oddania głosu na tę nietypową parę! (TUTAJ)

POLECAMY: Kontrowersyjny ksiądz chce mieć żonę! Teraz zostanie…

 

https://www.instagram.com/p/CEYoxBfJiaJ/?igshid=1qe5wrq5dx1e6

 Komentarze