Praktycznie PRZESĄDZONE. Niedzielski o nowych ograniczeniach w związku z COVID-19.

Szef resortu zdrowia nt. nowych ograniczeń : „Praktycznie przesądzone”.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że w związku z trzecią falą koronawirusa mają zostać wprowadzone nowe ograniczenia. Jak dodał polityk decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta najpóźniej w środę. Czego będą one dotyczyły?

Coraz trudniejsza sytuacja epidemiczna związana z trzecią falą koronawirusa zmusza rząd do podejmowania kolejnych istotnych decyzji. Chodzi o wprowadzenie nowych ograniczeń, które mają zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się SARS-COV-2. Jak powiedział szef resortu zdrowia niemal pewne jest, że zostaną wprowadzone ograniczenia związane z …

-jest praktycznie przesądzone, że wprowadzimy ograniczenia w ruchu z południowymi sąsiadami. Osoby, które nie zrobią testu na obecność koronawirusa przed polską granicą, zostaną skierowane na przymusową kwarantannę – wyznał Adam Niedzielski w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info.

Decyzja jest umotywowana coraz bardziej niebezpieczną sytuacją epidemiczną w Czechach i na Słowacji a także nabierającą tempa trzecią falą koronawirusa. Zdaniem Niedzielskiego trzecia fala ma nie być silniejsza od poprzedniej.– Ewentualny szczyt trzeciej fali koronawirusa w Polsce będzie niższy od tego w listopadzie – powiedział szef resortu zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski poddał się samoizolacji.

Minister Niedzielski przekazał, że wobec potwierdzenia koronawirusa u Michała Dworczyka zdecydował się na samoizolację. – Po tym, jak dowiedziałem się, że minister Michał Dworczyk ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, poddałem się samoizolacji. Teraz czekam na informacje i decyzje z sanepidu – podkreślił szef resortu zdrowia. Jak dodał jego samopoczucie jest dobre a decyzję motywuje dbaniem o dobro swoich współpracowników.Komentarze