Przemysław Babiarz stracił pracę w TVP?. Dziennikarz walczy o zdrowie w szpitalu!

Przemysław Babiarz (60 l.) już od lat 90′ jest obecny w Telewizji Polskiej. Pracował przede wszystkim jako komentator sportowy, ale też od wielu lat był gospodarzem teleturnieju Va banque.

Tymczasem wczoraj na stronie TVP pojawiła się informacja, że od kwietnia, program będzie miał nowego prowadzącego!

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063639305514

 

W komunikacie Telewizji Polskiej czytamy:

 

We wtorek, 2 kwietnia o godz. 18:10 TVP2 zaprasza widzów na pierwszy odcinek ,,Va Banque” w całkowicie nowej odsłonie, którego gospodarzem będzie Radosław Kotarski – znany popularyzator wiedzy, pisarz i dziennikarz.

 

Przemysław Babiarz stracił pracę w TVP?

Najprawdopodobniej jednak wieloletni dziennikarz nie został zwolniony z pracy, lecz sam zrezygnował z powodów zdrowotnych. Jak podaje Fakt”:

 

Dziennikarz już od stycznia zmaga się z problemami zdrowotnymi. Były one na tyle poważne, że nie podjął się podpisania umowy na prowadzenie kolejnej edycji „Va banque”.

 

Informator serwisu zasugerował, że stan zdrowia dziennikarza jest naprawdę zły:

 

Przemek walczy o zdrowie, oczywiście marzy, wręcz modli się o to, by wrócić do pełni sił i być na letnich mistrzostwach. Lekkoatletyka, to jego wielka miłość i pasja — mówi nam znajomy dziennikarza i dodaje. — On w to wierzy i to mu daje siłę.

 

Radek Kotarski – kto to?

 

https://www.facebook.com/KotarskiR?locale=pl_PL

 

A kim jest nowy prowadzący Va Banque? Jak podaje TVP:

 

Radosław Kotarski jest twórcą programu „Polimaty” w serwisie YouTube oraz „Podróży z historią” w TVP. Jest jednym z gospodarzy „Podsiadło Kotarski Podcast”. Radosław Kotarski to także autor bestsellerowych książek: „Nic bardziej mylnego”, w której obala rozpowszechniane mity naukowe; „Włam się do mózgu”, opisującej nowoczesne metody uczenia się oraz „Inaczej”, poświęconej najskuteczniejszym sposobom na organizację własnego środowiska pracy. Ostatnio wydał także zbiór opowiadań.

 

Sam zainteresowany zaś wyraził swój podziw dla swoich poprzedników i zapewnił, że postara się zachować wysoki poziom programu:

 

Pamiętam ten program z dzieciństwa, kiedy prowadził go zawsze elegancki Kazimierz Kaczor, a ostatnio był pod dobrą pieczą równie eleganckiego Przemysława Babiarza. Przed jednym i drugim gentlemanem chylę czoła, bo przez lata budowali renomę tego programu, który w tym roku obchodzi 60-te urodziny! Postaram się nie obniżyć wspomnianej renomy za bardzo 😉

– zapewniał.

 

Gwiazda TVN rozwaliła córce „telefon tłuczkiem do mięsa”.

 

Komentarze