Donald Tusk opublikował zdjęcie. A na nim…

Donald Tusk jest jednym z najważniejszych polityków na europejskiej arenie. Z jego zdaniem liczą się najważniejsi przywódcy światowej polityki. Nic więc dziwnego, że swoją siłę i wpływy stara się wykorzystywać w nadchodzących wyborach prezydenckich w maju.

 

Donald Tusk opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych zdjęcie. A na tym zdjęciu pozował obok Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która jest oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyścigu o pięć lat mieszkania w Pałacu Prezydenckim. Były polski premier przy fotografii umieścił taki opis:

 

Właśnie zameldowałem Pani Marszałek pełną gotowość bojową!

 

Obecnie Donald Tusk jest przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Widać, że wpływowy polityk Unii Europejskiej wspiera swoją koleżankę partyjną w wyborach prezydenckich, czemu dał dowód publikując to zdjęcie.

 

Ewentualna wygrana Małgorzaty Kidawy – Błońskiej z pewnością przyniosłaby wielką radość opozycji, która od czasu wyjazdu Tuska z Polski do Brukseli widać, że sobie nie radzi. Z resztą, były także pogłoski, że sam Donald Tusk miał startować w wyborach prezydenckich. Lecz w obawie przed porażką z Andrzejem Dudą ostatecznie nie przystąpił do walki o najwyższy urząd w państwie.

 

Opozycja wybrała swojego przedstawiciela w trakcie prawyborów. Do walki stanęły dwie osoby: Kidawa oraz Jacek Jaśkowiak – prezydent Poznania. Głosami elektorów zwyciężyła Kidawa – Błońska. To właśnie ona zmierzy się z największym rywalem czyli Andrzejem Dudą.

 

ZOBACZ: Andrzej Duda nie może teraz spać spokojnie. Prezydentowi niestety …

 

Już 10 maja Polacy zadecydują kto ma objąć urząd Prezydenta RP.Komentarze