ROSYJSKI ŻOŁNIERZ ZABIŁ mężczyznę. Potem WIELOKROTNIE ZGWAŁCIŁ jego ŻONĘ. Rusza ŚLEDZTWO

Rusza pierwsze oficjalne śledztwo w sprawie zabójstwa i gwałtu, którego dopuścił się rosyjski żołnierz. Mężczyzna najpierw zabił męża, a następnie wielokrotnie zgwałcił jego żonę.

Bestialski czyn

Do tego bestialskiego czynu doszło w rejonie browarskim w okolicach Kijowa. Właśnie rusza pierwsze oficjalne śledztwo w sprawie zbrodni, jakich dopuszczają się żołnierze Putina. Prokuratura generalna Ukrainy zidentyfikowała rosyjskiego żołnierza, który zabił cywila. Mężczyzna nie był uzbrojony. Następnie żołnierz wielokrotnie zgwałcił żonę zabitego mężczyzny. O bulwersującej sprawie poinformowała prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa. Jest to pierwsza taka sprawa od początku rosyjskiej agresji w Ukrainie.

Sterroryzował rodzinę i dziecko

Prokurator generalna Ukrainy o zbrodni Rosjanina napisała w mediach społecznościowych:

W rejonie jednej z wiosek rejonu browarskiego w pobliżu Kojowa Rosjanin włamał się do prywatnego domu, zabił właściciela i pijany wielokrotnie zgwałcił wraz z towarzyszem żonę zabitego cywila, grożąc jej i dziecku.

Żołnierz został oskarżony o złamanie norm prowadzenia konfliktów zbrojnych. Ogłoszono, że jest on poszukiwany, a akt oskarżenia został wniesiony do sądu. Ukraińska prokurator potwierdziła też informacje o tym, że żołnierze Putina wielokrotnie gwałcili ukraińskie kobiety. Wcześniej o szokujących czynach informowali mieszkańcy wielu miast. Od początku rosyjskiej agresji w Ukrainie zginęło 953 cywilów, w tym 78 dzieci, 1557 osób zostało rannych.

Źródło: Onet

Zdjęcie: Pexels

Komentarze