Sklep apeluje o zwrócenie TYCH produktów! Są bardzo NIEBEZPIECZNE!

Pewna, znana sieć wydała właśnie oświadczenie, w którym prosi o zwrot tych produktów. Na nie trzeba uważać!

Znany sklep Selgros Cash&Carry na swojej stronie internetowej umieścił oświadczenie, z którego wynika, że z rynku wycofano pewne partie płatków jaglanych oraz trzech partii sezamu czarnego.

O które dokładnie chodzi? Mowa tutaj o  płatkach jaglanych błyskawicznych pełnoziarnistych o wadze 400 gramów o numerze 191218/210 oraz o minimalnej dacie ważności 17/06/2021. 

Prosimy o niespożywanie produktu, o wycofanie go z dalszego obrotu/sprzedaży oraz o kontakt z halą Selgros w celu dokonania zwrotu, gwarantując zwrot gotówki

-taką informację możemy przeczytać na stronie. Informuje o tym także portal Lelum.

To jednak nie wszystko. Jak się okazuje chodzi również o trzy partie czarnego sezamu Helio, o numeracji: 91412 (10/2021), 54016 (12/2021), 7504 (04/2022).

Wycofanie produktu związane jest z możliwym przekroczeniem najwyższego dopuszczalnego poziomu tlenku etylenu w surowcu użytym do produkcji ww. partii produktu

-napisano w komunikacie.

Jaka jest przyczyna takiej reakcji firmy? Jeśli chodzi o płatki jaglane problem dotyczy przekroczenia poziomu glifosatu. W tym przypadku jest on niedopuszczalny.

Co najważniejsze tlenek etylenu jest substancją, która jest zakazana, jeśli chodzi o stosowanie jej w żywności. Dlaczego? Mówi się, że może mieć ona działania rakotwórcze. Tak, więc produkty zawierają substancje niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Co sądzicie na temat tego? Jesteście zszokowani?

 

 

Komentarze