Czy szczepienie może odbyć się w domu? Tak, to możliwe! Jak to zrobić?
Aby móc skorzystać z tzw. wyjazdowego punktu szczepień, trzeba zadzwonić do naszej poradni POZ. To bardzo proste. Lekarze i pielęgniarki z naszej przychodni najlepiej wiedzą, jaki jest stan pacjenta i czy potrzebuje on dowozu.
Zobacz także: Ruszyła budowa WAŻNEJ obwodnicy! Pójdą na to MILIONY!
– Oznacza to, że na wizytę wyjazdowego punktu szczepień nie ma rejestracji przez Internet lub telefonicznie, np. przez infolinię 989. Liczy się wyłącznie bezpośredni kontakt z własną poradnią POZ lub pielęgniarką opieki długoterminowej. Jeśli pacjent lub jego opiekun skontaktują się z punktem wyjazdowym, ten skieruje takiego pacjenta lub opiekuna w pierwszej kolejności do POZ / pielęgniarki opieki długoterminowej, ponieważ to właśnie lekarz POZ lub pielęgniarka opieki długoterminowej potwierdzą, że pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu – podkreśla RPO.
Decyzję o zakwalifikowaniu do szczepień podejmuje lekarz. Jeśli pacjent przejdzie kwalifikacje, zostanie zaszczepiony pierwszą dawką. W dniu szczepienia usłyszy też, kiedy zostanie mu podana druga dawka.
Zespół wyjazdowy przez minimum kwadrans po szczepieniu ma obserwować pacjenta pod kątem niepożądanych odczynów poszczepiennych. Jeśli takie się pojawią, zespół ma pomóc pacjentowi w jego domu.
Procedura jest więc bardzo prosta. Musimy tylko zgłosić chęć szczepienia poza miejscem zamieszkania.
Zobacz także: Jest PROGNOZA na najbliższe miesiące! Pogoda DA NAM POPALIĆ!
Fot. Pixabay
Źródło: RPO