Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego POD KROPLÓWKĄ! Poleca TO wszystkim!

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera trafił do szpitala. Prezydencki minister został dawcą szpiku i gorąco do tego namawia innych. Zdjęciami z pobrania szpiku podzielił się w swoich mediach społecznościowych.

Minister pod kroplówką

Minister Jacek Siewiera jest szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Oprócz tego jest prawnikiem, wojskowym, a także lekarzem. Wcześniej był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta. Siewiera opublikował w swoich mediach społecznościowych zdjęcia, które na pierwszy rzut oka mogą niepokoić. Widzimy na nich prezydenckiego ministra podpiętego pod kroplówkę. Jednak spokojnie, nie ma powodów do obaw. Ze zdrowiem Jacka Siewiery jest wszystko w porządku. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego został dawcą szpiku. I do takiej postawy wszystkich zachęca.

Uratuj życie

Minister Siewiera wizytę w szpitalu opisał w swoich mediach społecznościowych. Na Twitterze czytamy:

Dziś byłem dawcą haplo-przeszczepu szpiku. Pomimo 40 milionów potencjalnych dawców, co 5 pacjent nie znajduje zgodnego „bliźniaka”, a jedyną szansą na przeżycie, staje się dawca spokrewniony

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego apelował:

Rejestrujmy się! Niedogodności związane z transplantacją to nic, gdy ratujemy życie

 

To nic strasznego

Jacek Siewiera przekonywał, że oddanie szpiku nie boli. Jest ratunkiem dla osób, które chorują na raka krwi. W Polsce co roku na tę chorobę zapada 5 tysięcy osób. Jedynie 500 z nich zostaje zakwalifikowanych do przeszczepu. Do niego może dojść tylko i wyłącznie, gdy znajdzie się odpowiedni dawca. Żeby zarejestrować się w bazie dawców szpiku należy być zdrowym, ważyć co najmniej 50 kg i być w wieku od 18 d0 55 lat. Podczas rejestracji kandydat rozmawia z osobą z Fundacji DKMS Polska, która organizuje wiele akcji w całej Polsce. Należy wypełnić formularz i pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka.

 

Zdjęcie: Twitter/ Jacek Siewiera

Komentarze