To on zastąpi Pochanke. Nowy prowadzący programu „Fakty”.

Justyna Pochanke po 19 latach pożegnała się z „Faktami”. Jej miejsce zajmie znany dziennikarz.

We wtorek rano potwierdzono, że do grona prowadzących „Fakty” dołączy Piotr Kraśko. Dziennikarz zastąpi na tym stanowisku Justynę Pochanke, która z tym programem związana była przez 19 lat. Stacja ogłosiła jej odejście w poniedziałek.

 

To wielki zaszczyt dołączyć do tak fantastycznej ekipy, którą od lat szczerze podziwiam. (…) Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania.

– powiedział Piotr Kraśko.

 

Kraśko przeszedł do Grupy TVN w kwietniu 2016 roku. Wcześniej, przez 25 lat pracował w TVP. Znany był przede wszystkim z „Wiadomości”, których główne wydanie prowadził od 2008 roku. Od 26 stycznia 2012 do 11 stycznia 2016 był redaktorem naczelnym tego programu. Z Telewizji Polskiej odszedł w styczniu 2016. Na prezesa zarządu TVP powołany został wówczas Jacek Kurski, który przeprowadził duże zmiany kadrowe.

Obecnie odpowiadał za „Fakty o świecie” w TVN24 BIS, współprowadził również weekendowe wydania „Dzień Dobry TVN”. Teraz dołączy do grona prowadzących główne wydanie programu „Fakty” i „Fakty po Faktach” w TVN24.

 

Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie 4 lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach. (…) Jestem pewien, że jego pasja i doświadczenie dziennikarskie będą dodatkowym wzmocnieniem zespołu tworzącego najlepszy program informacyjny w Polsce.

– skomentował Michał Samul, szef pionu informacji TVN i redaktor naczelny „Faktów”.

 

źródło: wirtualnemedia.pl
zdjęcie: Facebook @Fakty.TVNKomentarze