Tysiące osób protestowały przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji

W niedzielę w całej Polsce odbyły się demonstracje zorganizowane przez partię Razem przeciwko obywatelskiemu projektowi ustawy antyaborcyjnej, który całkowicie zakaże przerywania ciąży.

Jedną z najważniejszych zmian, którą chcą wprowadzić inicjatorzy nowej ustawy to bezwzględny, całkowity zakaz aborcji. Ponadto zostałby wprowadzony zakaz zabiegów in vitro oraz nastąpiłaby ograniczona możliwość wykonywania badań prenatalnych. Po wejściu w życie ustawy w tym kształcie kobiety byłyby zmuszone do rodzenia dzieci śmiertelnie chorych czy też poczętych w wyniku gwałtów.

O ustawie aborcji ostro wypowiedziała się znana feministka Kazimiera Szczuka: „To będzie wojna przeciwko kobietom”. Także znana polska modelka, Anja Rubik, wyraziła swoją niechęć do nowej ustawy.

— Jestem z Wami! Wspieram Was! Dzieci powinny się rodzić z miłości nie przymusu! Walczmy o Nasze Prawa i Szacunek! – skomentowała Rubik na swoim profilu na Facebooku.

Jak informuje rmf24.pl, w manifestacji przed Sejmem w Warszawie protestowało kilka tysięcy osób, w tym zwolennicy KOD-u, przedstawicielki środowisk feministycznych oraz skrajnie lewicowych. Natomiast w kilku miastach polski odbyły się też kontrmanifestacje zorganizowane przez aktywistów pro-life i ONR.

 

BR

Komentarze