Uczestnik Top Model doprowadził jurorów do łez! Zmaga się z bardzo trudną chorobą…

Niedawno ruszyły castingi do najnowszej edycji programu Top Model. Program emitowany przez stację TVN cieszy się ogromną popularnością i sympatią wśród widzów. Oparty jest na amerykańskim formacie America’s Next Top Model.

 

 

Od 2014 w programie Top Model udział mogą brać również mężczyźni. Ten uczestnik doprowadził jurorów do łez. 20-letni Dawid Woskanian zmaga się z bardzo trudną chorobą – zespołem Tourette’a.

 

 

Zespół Tourette’a (zespół Gillesa de la Tourette’a) nazywany także chorobą tików, objawia się niekontrolowanymi ruchami oraz zachowaniami. U chorego występują następujące objawy: mruganie oczami, ruchy ramion lub głowy, grymasy, pochrząkiwania czy mlaskanie. Dochodzą do tego również powtarzające się wyrazy.

 

 

Dawid Woskanian przyznaje, że stara się zrobić wszystko, by przezwyciężyć swoją chorobę i słabości. Udział w programie może być dla niego ogromną szansą. Jurorzy Top Model początkowo mieli mnóstwo obaw, jednak szybko okazało, że chłopak potrafi panować nad objawami choroby podczas sesji. Jego siła i determinacja wzruszyły Joannę Krupę i Kasię Sokołowską.

 

 

Chorujący na Zespół Tourette’a Dawid przyznaje, że po emisji odcinka dostał mnóstwo słów wsparcia, miłych komentarzy.

Dużo się wydarzyło. Ucieszyłem się. Miło się zaskoczyłem. Dało mi to porządnego kopa motywacyjnego – powiedział Woskanian.

 

 

Kliknijcie w poniższy link i zobaczcie, jak Dawid poradził sobie na castingu do programu Top Model!

 

20-letni Dawid chorujący na Zespół Tourette’a wzruszył jurorów do łez!

 Komentarze