Uwaga na ŚMIERCIONOŚNY WIRUS! Zaatakował już…

Atakuje nowy śmiercionośny wirus i są już jego pierwsze ofiary.

„61-letni mężczyzna zmarł, a siedmiu innych jest w stanie krytycznym w chińskim mieście Wuhan, po zarażeniu się niezidentyfikowanym dotychczas nowym wirusem„- poinformowały w sobotę miejscowe władze sanitarne. Skąd dokładnie pochodzi nowy wirus?

 

Już łącznie u 41 osób zdiagnozowano nowy patogen. Wstępne testy laboratoryjne, na które powołują się chińskie media, wskazują na nowy typ tzw. koronawirusa. Zaobserwowano, że wirus jest niezwykle silny i rozprzestrzenia się naprawdę szybko.

 

Komisja Zdrowia w Wuhan podaje, że dwoje z zarażonych osób zwolniono już ze szpitala, a pozostali są w stanie stabilnym. U pierwszych dwóch osób udało się pokonać nietypowe zapalenie płuc. Przebadano też 739 osób, które miały mieć kontakty z zarażonymi.

 

Wirus po raz pierwszy pojawił się na początku grudniu u osoby, która regularnie dokonywała zakupów na miejscowym targu. Główne kupowała tam owoce morza.

U kupującego wykryto zmiany nowotworowe narządów w jamie brzusznej i chroniczną chorobę wątroby. Leczenie szpitalne nie przynosiło rezultatów i mężczyzna zmarł  po tym jak doznał zatrzymania akcji serca.

To właśnie na targu owoców morza w Wuhan zaraziło się większość osób hospitalizowanych.

 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przypuszcza, że za obecnymi zachorowaniami może kryć się nowy rodzaj wirusa należącego do rodziny wirusów powodujących zachorowania na Ostry Syndrom Niewydolności Oddechowej (SARS) i jej bliskowschodnią odmianę MERS

Miejska Komisja Zdrowia w mieście Wuhan poinformowała, że od 3 stycznia nie stwierdzono żadnego nowego przypadku zachorowania na nietypowe zapalenie płuc.

Tajemniczy wirus występuje również w Korei Południowej, ale władze tego kraju zapewniają, że obie sytuacje nie są ze sobą powiązane.

 

ZOBACZ TEŻ:AFERA w Kuchennych Rewolucjach! Chodzi o OSZUSTWA?!

 

Źródło:radiozetwiadomości/pixabay

Komentarze