Uważaj na perfidną metodę złodziei! Ten mężczyzna stracił 150 tysięcy złotych z konta!

Nowa metoda stosowana przez złodziei jest wyjątkowo niebezpieczna. Można stracić nawet 150 tysięcy złotych!

Nowa metoda stosowana przez złodziei jest wyjątkowo niebezpieczna. Oszuści wykorzystują do kradzieży pieniędzy połączenie komórkowe i podszywają się pod bank. Policja i Urząd Ochrony Danych Osobowych apelują do Polaków o ostrożność w udostępnianiu swoich danych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Spora grupa kierowców może STRACIĆ prawo jazdy! Wszystko przez trzy nowe przepisy.

 

Do takiego zdarzenia doszło w powiecie puławskim. Niczego nieświadomy klient pewnego banku stracił 150 tysięcy złotych. Jak to się stało?  Do banku zadzwonił mężczyzna – oszust, który przedstawił się jako właściciel konta. Złodziej przekazał pracownikowi, że ma problem z zalogowaniem się na swoje konto. Następnie podał dane osobowe prawdziwego właściciela rachunku i poprosił o zmianę danych dostępowych do konta.

 

 

Podczas weryfikacji danych osobowych złodziej oświadczył, że chce zmienić numer telefonu znajdujący się w bazie telefonów klientów. Dzięki temu otrzymał dostęp do autoryzacji. Od tego momentu oszust miał całkowitą możliwość wykonywania przelewów z i na konto. Po upływie dwóch dni, placówkę banku odwiedził prawdziwy właściciel konta. Wtedy okazało się, że padł ofiarą złodzieja. Z konta zniknęło 150 tysięcy złotych.

 

 

Policja i Urząd Ochrony Danych Osobowych apelują o rozwagę i przede wszystkim przypominają o ostrożności w podawaniu jakichkolwiek danych osobowych. Oszuści są bezwzględni i wykorzystują co raz to nowsze techniki kradzieży. Należy pamiętać aby nie podawać nikomu swoich danych. Ponadto dokumenty, które np. wyrzucamy na śmietnik powinno się wcześniej niszczyć.

 

fot. pexels

źródło: o2.pl

 

Komentarze