W galeriach handlowych już nie tylko obsługa, ale również policja i inspekcja sanitarna. Będą srogie kary?

Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki od 28 listopada na nowo otwarte mają być wszystkie galerie handlowe. Według informacji Wirtualnej Polski na klientów czekać może tam nie tylko obsługa, ale również policja oraz inspekcja sanitarna. Służby te będą przeprowadzać tam regularne kontrole.

 

Od 7 listopada galerie handlowe praktycznie nie funkcjonowały. Zamknięte były wszystkie sklepy odzieżowe, wyspy oraz inne punkty sprzedażowe. Od 28 listopada ma się to zmienić i na nowo będzie można zrobić pełne zakupy w tych miejscach.

 

Według informacji Wirtualnej Polski na klientów nie będzie czekać jednak tylko obsługa.

 

„W galeriach handlowych pojawią się kontrolerzy z inspekcji sanitarnej, przedstawiciele Sanepidu, policyjne patrole. Klienci, którzy przyjdą zrobić zakupy, muszą być dokładnie policzeni. W kolejkach do kas nie będą mogły gromadzić się tłumy, płatności będą odbywać się tylko z zachowaniem odstępów” – stwierdził informator Wirtualnej Polski.

 

Zdaniem portalu najintensywniej kontrolowane mają być same sklepy. Jeśli służby wykryłyby, że nieprzestrzegane są w nich wytyczne sanitarne to miałoby się to wiązać z zamknięciem tego punktu sprzedaży. W niektórych przypadkach brane mogłoby być nawet pod uwagę anulowanie dla łamiących obostrzenia sklepów wsparcia rządowego.

 

Dla branży handlowej grudzień natomiast jest ostatnim dzwonkiem na przetrwanie. W końcu jest to okres świąteczny, a w związku z nim ludzie prą na zakupy.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: Wikimedia CommonsKomentarze