W Mariupolu ODWOŁANO WAKACJE! Trwa PRZYSPIESZONA RUSYFIKACJA dzieci!

W tym roku wakacji nie będzie w Mariupolu. Nauka ma trwać bez przerwy do 1 września. To sposób na rusyfikację ukraińskich uczniów.

Deukranizacja i rusyfikacja

Doradca mera Mariupola- Petro Andriuszczenko przekazał, co w najbliższej przyszłości czeka ukraińskich uczniów, którzy uczą się w Mariupolu.  Andriuszczenko powiedział:

Głównym celem przedłużenia roku szkolnego jest deukranizacja uczniów i przygotowanie ich do właściwego trybu nauczania według rosyjskiego programu. Przez całe lato będą dzieciom wbijać do głow rosyjski język i literaturę, historię Rosji i matematykę po rosyjsku

Nowe porządki, które chcą wprowadzić Rosjanie, którzy okupują Mariupol nie cieszą się poparciem wśród ukraińskich nauczycieli w mieście.

Nauka po rosyjsku

Petro Andriuszczenko przekazał, że jak na razie Rosjanom nie udało się zwerbować wielu ukraińskich nauczycieli w mieście. Przedstawiciel ukraińskich władz powiedział:

Najeźdźcy planują otworzyć 9 szkół. Aktualnie znaleźli tylko 53 chętnych nauczycieli. To około 6 nauczycieli przypadających na jedną placówkę, to jaskrawa ilustracja rosyjskiego systemu edukacji w okupacyjnych warunkach

Wcześniej Andriuszczenko informował, że Rosjanie niszczą ukraińskie książki w zajętym obwodzie donieckim. Poltyk stierdził:

Jak widać, nie ma różnicy pomiędzy rosyjską denazyfikacją i nazizmem

Źródło: RMF24

Zdjęcie: Facebook/ Beata Mazurek

 

 

Komentarze