Znany dziennikarz Tomasz Lis przebywa na oddziale intensywnej terapii. Do szpitala trafił na kilka chwil, kiedy miał przeprowadzać wywiad z sędzią Pawłem Juszczynem.
Tomasz Lis przebywa obecnie na intensywnej terapii w szpitalu w Olsztynie. Jak poinformował „Super Express” we wtorek poczuł się bardzo źle, na tyle że musiało interweniować pogotowie ratunkowe. Na tę chwilę nie wiadomo dokładnie co było przyczyną nagłej niedyspozycji znanego dziennikarza.
Jak informuje lekarz pracujący w szpitalu w Olsztynie dla dziennika „Super Expressu”: „Potwierdzam, że Tomasz Lis jest w szpitalu i przechodzi badania na oddziale intensywnej terapii. Nie udzielamy dodatkowych informacji w tej sprawie”. Na podstawie tych słów, trudno wyrokować co było przyczyną nagłego załamania stanu zdrowia dziennikarza, redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek Polska”.
Powszechnie jednak wiadomo, że stan zdrowia znanego dziennikarza nie jest najlepszy. Od kilku lat zmaga się on z kamicą nerkową. Niewątpliwie ta poważna choroba często daje mu się we znaki. Każdy większy wysiłek przypłaca wizytą w szpitalu. Mamy jednak nadzieję, że wróci do zdrowia. Pomimo różnic politycznych i światopoglądowych, życzymy mu szybkiego powrotu do dobrego stanu.
Czym jest kamica nerkowa? Ta choroba występuje najczęściej między 30 a 50 rokiem życia. Jej rozwój związany jest ze skłonnością do wytrącania z moczu rozpuszczonych w nim składników mineralnych lub organicznych. Jak czytamy na portalu medonet.pl: „Najczęstszym objawem kamicy nerkowej jest silny, ostry ból, umiejscowiony w okolicy lędźwiowej, promieniujący ku dołowi w kierunku pęcherza, cewki i zewnętrznej powierzchni uda, zwany kolką nerkową. Zazwyczaj zjawia się on nagle. Towarzyszą mu nierzadko nudności i wymioty oraz wzdęcie„.
ZOBACZ TEŻ: Atak na młodą aktywistkę Gretę Thunberg!
Tomasz Lis – (ur. 6 marca 1966 w Zielonej Górze) – polski dziennikarz telewizyjny i prasowy, publicysta radiowy, telewizyjny i prasowy, od 26 marca 2012 roku redaktor naczelny tygodnika „Newsweek Polska”.
Źródło: „Super Express”, oraz Wikipedia