Atak na młodą aktywistkę Gretę Thunberg!

Gretę Thunberg wielu ludzi traktuje jako „oszołoma”. Zaś dla innych jest ona wzorem do naśladowania w kwestiach związanych z ochroną środowiska, ekologią, lodowcami i „zielonymi”. Ale niedawno atak na Gretę spowodował wiele dyskusji.

 

Przypomnijmy, że Greta Thunberg, szwedzka aktywistka klimatyczna w 2018 roku rozpoczęła protest pod budynkiem szwedzkiego parlamentu, który prowadzi przeciwko zmianom klimatu wynikającym z działalności człowieka. A teraz atak na Gretę Thunberg zainicjował dziennikarz!

 

Piers Morgan to znany brytyjski dziennikarz i gwiazdor telewizyjny. Mężczyzna skomentował na Twitterze wypowiedź Szwedki, oznaczając ją w poście. Dziennikarz brytyjski napisał: „@GretaThunberg – przestań protestować, przestań krzyczeć na dorosłych, przestań straszyć dzieci i znajdź mądrzejszy, bardziej optymalny sposób na osiągnięcie pożądanego efektu”

 

Przypomnijmy, że nie jest to taka pierwsza sytuacja, kiedy młodą Szwedkę oskarża się o straszenie dzieci. Warto wspomnieć, że już Jeremy Clarkson, były prezenter kultowego programu „Top Gear”, wystosował wobec aktywistki bardzo podobne zarzuty. A z kolei poseł Janusz Korwin-Mikke wspomniał, że od „globalnego ocieplenia można zwariować”, czego dobrym przykładem jest panna Thuberżanka.

 

ZOBACZ TEŻ: Tyle chciała kasy Julia Wieniawa za „Taniec z Gwiazdami”!

 

Oponenci młodej aktywistki pro-eko zarzucają jej, że nie do końca zdaje sobie sprawę z rzeczywistego stanu rzeczy. A swoje wpływy wykorzystuje na inne dzieci, manipulując nimi. Niektórzy pytają, kiedy wreszcie wróci do szkoły i zacznie się uczyć jak inne dzieci w jej wieku.

 

Źródło: Twitter, o2.pl

 Komentarze