ZABÓJCZA MGŁA NAD STOLICĄ! Ludzie boją się wychodzić z domu, a sieć zalały DRAMATYCZNE ZDJĘCIA [FOTO]

Normy zanieczyszczeń przekroczone nawet 30-krotnie!

 

To nie był przyjemny poranek dla mieszkańców indyjskiej stolicy, Delhi. Całe miasto zasnuła gruba warstwa trującego smogu, który wprawił w przerażenie większość mieszkańców metropolii.

 

Smog jest tak gęsty, że ogranicza widoczność niczym mgła. W niektórych punktach miasta normy zanieczyszczeń ustalane przez Światową Organizację Zdrowia przekroczono nawet 30 razy. Indyjskie Stowarzyszenie Medyczne ogłosiło „stan zagrożenia zdrowia” i wezwało władze do podjęcia wszelkich niezbędnych kroków w celu poprawy sytuacji.

 

Mieszkańcy skarżą się już na trudności z oddychaniem. Indyjskie Stowarzyszenie Medyczne apeluje także o odwołanie miejskiego półmaratonu zaplanowanego na 18 listopada. Władze rozważają zamknięcie szkół na kilka najbliższych dni.

 

Wielką bolączką Delhi są okoliczni rolnicy, którzy na przełomie jesieni i zimy wypalają swoje pola generując ogromne chmury dymu, który często nadciąga nad miasto. Do tego dochodzi kurz z wielu placów budowy w rozwijającej się metropolii, dym ze spalania śmieci i fajerwerków masowo odpalanych na licznych indyjskich festiwalach, ale także niskie prędkości wiatrów wiejących w stolicy. Połączone ze spalinami samochodowymi dają śmiercionośną mieszankę.

 

Lokalni aktywiści twierdzą, że władze niewiele zrobiły by zwalczyć te problemy. Dotychczas podjęte działania na niewiele się zdały.

 

Zanieczyszczenie środowiska to domena krajów rozwijających się, a do takich należą Indie. Jednak dalsze trwanie w smogowym impasie może wkrótce odbić się tragicznie na milionach obywateli non-stop wystawionych na działanie trującego powietrza.

Źródło: bbc

Komentarze