ZAGINĄŁ 4-letni chłopiec z autyzmem! Trwa walka z czasem!

W miejscowości Burzec w pobliżu Łukowa w województwie lubelskim, rozegrał się prawdziwy dramat. Zaginął 4-letni chłopiec z autyzmem.

Gdzie byli rodzice dziecka?

Dziś przed południem, chłopiec wyszedł z terenu posesji przez otwartą bramę i udał się w nieznanym kierunku. Dziecko przebywało pod opieką mamy, ale ta nie zauważyła, kiedy jej syn opuścił dom.

Trwa akcja poszukiwawcza

Od kilku godzin trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza dziecka. Biorą w niej udział policjanci i strażacy. Wykorzystywane są też psy tropiące i dron komendy wojewódzkiej.

Ma autyzm

Wiadomo, że zaginiony chłopiec ma autyzm. Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym charakteryzującym się trudnościami w interakcji społecznej i komunikacji oraz ograniczonym i powtarzalnym zachowaniem.

Pierwsze oznaki autyzmu pojawiają się zwykle w wieku 2 lub 3 lat. Niektóre związane z tym opóźnienia rozwojowe mogą pojawić się nawet wcześniej, a często można je zdiagnozować już w wieku 18 miesięcy. Badania pokazują, że wczesna interwencja zwykle prowadzi do pozytywnych wyników w późniejszym życiu osób z autyzmem.

Miejmy nadzieję, że policjanci w porę odnajdą dziecko, zanim stanie mu się coś złego…

Źródło: Interia, WHO

Zdjęcie: PixabayKomentarze