Zobaczył coś wyjątkowego na plaży! Znalezisko było warte MILION ZŁOTYCH!

Zobaczył coś wyjątkowego na plaży! Znalezisko było warte MILION ZŁOTYCH! Mężczyzna nie przypuszczał, że los ześle mu prawdziwy skarb!

 

 

Zobaczył coś wyjątkowego na plaży! To było coś naprawdę cennego!

 

 

Podczas spaceru pewien mężczyzna pochodzący z Tajlandii, natknął się na wyjątkowe znalezisko. Dostrzegł na plaży dziwną, dużą bryłę. Postanowił zabrać ją do domu, kompletnie nie zdając sobie sprawy, czym właściwie jest. Niedługo później okazało się, że 55-letni rybak z Tajlandii, Jumrus Thiachot, znalazł spory kawałek ambry- cenny surowiec perfumeryjny.

 

 

Ambra to wydzielina z przewodu pokarmowego kaszalota, która jest prawdopodobnie wynikiem niestrawności lub zaparcia wieloryba. Wydzielina ta może latami unosić się na wodzie, gdzie pod wpływem soli i słońca twardnieje i nabiera charakterystycznego koloru.
55-letni rybak z Tajlandii, Jumrus Thiachot trafił na naprawdę ogromną bryłę, ponieważ ważyła ona około 7 kilogramów! Mężczyzna zwrócił się o pomoc do lokalnych władz, ponieważ nie wiedział co zrobić ze znaleziskiem. Urzędnicy potwierdzili autentyczność bryły.
Mężczyzna może już niebawem stać się milionerem, ponieważ 7-kilogramowy kawałek ambry jest wart 250 tys. funtów, czyli ok. 1,25 mln złotych.
Ambra przez swoje wyjątkowe właściwości wykorzystywana jest przy produkcji perfum. Wymiociny kaszalota doskonale utrwalają zapach. Od wielu lat kaszalot jest gatunkiem zagrożonym, dlatego też wydzielina z jego przewodu pokarmowego jest tak cenna i rzadko spotykana.
Zdjęcie: Pixabay


Komentarze