10 NAJGŁUPSZYCH wypowiedzi Ryszarda Petru!

Choć Ryszard Petru wycofał się z życia politycznego i nie kandydował w wyborach jesiennych do parlamentu, to i tak dla wielu przejdzie do historii. Oczywiście nie poprzez geniusz intelektu, wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań w gospodarkę, ale poprzez głupie wypowiedzi. To właśnie były szef Nowoczesnej, która teraz ledwo zipie, był autorem wielu takich głupich wypowiedzi.

 

Praktycznie nie było tygodnia, aby Ryszard Petru nie palnął głupiego zdania. A przez te 4 lata zasiadania w ławach Sejmu trochę się tego nazbierało. Nic więc dziwnego, że ten artykuł mógłby spokojnie przedstawić 1000 najgłupszych wypowiedzi Ryszarda Petru. Ale spośród wielu mało trafnych wypowiedzi byłego szefa Nowoczesnej wybraliśmy, naszym zdaniem, 10 najgłupszych z nich. Pora przypomnieć sobie Ryszarda Petru! Zaczynamy 10 najgłupszych wypowiedzi Ryszarda Petru:

 

#1 Herbata, cukier, szklanka

W rozmowie na temat zmiany w szkolnictwie: likwidacji gimnazjum, wydłużenia podstawówki powiedział: „Ja też byłem w osiem-cztery. Też byłem w podstawówce osiem lat, potem w gimnazjum cztery lata. Ale z samego mieszania w szklance nie zmieni się słodkość herbaty. Tam nie ma cukru”.

 

#2 Owoce Ryszarda

Petru chciał się sparafrazować słowa Chrystusa: „po owocach ich poznacie”. Ale Ryszardowi trochę nie wyszło. „Apeluję do państwa, aby to tego podejść pozytywnie i optymistycznie, a nie negatywnie i szukać dziury w całym. Zobaczycie państwo nas po owocach. Zapraszam na pierwsze spotkanie w przyszłym tygodniu”.

 

#3 Można usunąć aborcję czy ciążę? Aborcję!

„Wyobraźmy sobie młodą dziewczynę, która zachodzi w ciążę i jest wyrzucana z domu. I co? Ona tę aborcję usunie w ten czy w inny sposób tylko w podziemiu aborcyjnym”.

 

#4 Ile miesięcy trwa ciążą? 20 miesięcy!

„To jest kwestia światopoglądowa. W tej sprawie nie będzie dyscypliny klubowej, jeżeli chodzi o przerywanie ciąży do dwudziestego, dwunastego miesiąca”.

 

#5 Gdzie chodzi młody chłopak, gdy jest chory?

„Dzisiaj formalnie można uprawiać seks od 15. roku życia. Ale żeby dziewczyna czy chłopak się wybrał, to musi pójść z rodzicami”.

 

#6 Kiedy sędzia Tuleja stał się Stuleją

Sędzie Tuleja chyba nie był zadowolony, kiedy przekręcono jego nazwisko. Petru powiedział: „Z jednej strony daję przykład sędziego Stuleji, jako przykład, że jest niezależny. A z drugiej strony, że jest potrzebna reforma sądownictwa”. A czym jest stuleja chyba nie trzeba w tym miejscu wyjaśniać.

 

#7 Ekspert ds. Power Pointa

„Plan Mateusza Morawieckiego jest na razie na papierze w Power Poincie [program do przygotowania prezentacji multimedialnych]. To znaczy w programie, w którym można bardzo dużo slajdów dodać. I można też usunąć”

 

#8 Ceniony językoznawca

„Wrócę do Roberta Biedronia. Czyli ci, którzy zwykle nie mają szans, ale mają taki …. Na takich, którzy mają urok osobisty bym nie stawiał. Jest takie ładne polskie słowo: „drajw” czyli chęć walki”.

 

#9 Jakby Ala miała placek, to placek by miał Alę, która ma placek

„Teraz jest tydzień niesejmowy. Czyli posłów nie ma w sejmie. Jak nie ma posłów w sejmie, to się trudniej zbiera [podpisy] niż jak są w sejmie”.

 

#10 Byłem u niego, ale go nie było

„Nie będę oceniał Grzegorza Schetynę. Mogę powiedzieć, że byłem u niego w okręgu wyborczym Kielcach wczoraj, ale jego tam nie było akurat. No ale nie musi być tam codziennie. Bo każdy ma prawo być gdzie indziej”

 

ZOBACZ: TOP 5 najlepszych wypowiedzi z mównicy sejmowej

 

 Komentarze