13-latka urodziła. Nowe fakty w sprawie dziewczynki!

15 maja 2024 roku, uczennica szkoły podstawowej urodziła dziecko podczas szkolnej wycieczki.

Akcja porodowa rozpoczęła się gdy dzieci były w parku rozrywki Energylandia w Zatorze (woj. małopolskie).Według relacji świadków 13-latka miała się źle poczuć i potem okazało się, że rodzi. W efekcie dziecko przyszło na świat w toalecie – jeszcze przed przyjazdem karetki.

 

Dziecko urodziło dziecko. Z jakiej rodziny pochodzi 13-latka?

 

zdjęcie ilustracyjne www.pexels.com

 

Nastoletnia matka to ponoć spokojna dziewczynka, mieszkająca z mamą w Sochaczewie.

 

…w rodzinie 13-latki nie były prowadzone procedury niebieskiej karty, a w stosunku do dziewczynki nie toczyły się uprzednio sprawy opiekuńcze.

– informuje Fakt.

 

Jednak 17-letni chłopak, ojciec dziecka miał nawet nocować u dziewczynki za zgodą jej matki:

 

Razem z dziewczynką spotykali się od dłuższego czasu i spędzali ze sobą czas. — Znali się od dwóch lat. Bardzo często przesiadywał u niej w domu. Jakiś czas temu, po sąsiedzku mieszkała tam jego babcia. Wychodził z domu pod pretekstem, że idzie do babci, a szedł do tej dziewczyny. Podobno u niej nocował, a jej mama na to się godziła

– opowiadają sąsiedzi rodziny.

 

Czy ciążę da się ukryć?

Chłopiec, którego urodziła 13-latka ważył około 3,2 kilograma i był dzieckiem donoszonym.

Jest więc oczywiste, że brzuch nastolatki musiał być powiększony. Mogła go tuszować szerokimi strojami, jak jednak twierdzi ginekolog dr Tulimowski:

 

Nawet, jeśli przytyła niewiele, to było to 10-11 kg. Taką zmianę ciężko ukryć.

 

Trudno więc uwierzyć, że matka nastolatki nie zauważyła ciąży oraz, że nikt w szkole nie dostrzegł zmienionej figury dziewczynki.

 

Nie ma praw rodzicielskich

Obecnie sprawa jest badana przez sąd rodzinny i Rzecznika Praw Dziecka. Jednocześnie Urząd Gminy w Sochaczewie wszczął procedury wyjaśniające dotyczące szkoły, gdzie chodzi 13-latka.

Co więcej, nieletniej matce nie przysługuje władza rodzicielska. Z tego też względu sądownie zostanie ustanowione opieki dla nowo narodzonego dziecka. Zbadana będzie także sprawa ewentualnej demoralizacji 13-latki.

 

źródło/cytaty: fakt.pl

Komentarze