Antek Królikowski usłyszał zarzuty. Zobacz reakcję Joanny Opozdy!

W połowie lutego 2023 r. Antek Królikowski został zatrzymany przez policję do kontroli. Aktor wybierał się właśnie do Joanny Opozdy, by zobaczyć syna. Jednak w jego organizmie wykryto substancję, która znajduje się w konopiach.

Tuż po tym wydarzeniu Antek Królikowski wydał oświadczenie, w którym potwierdził te informacje:

 

Zostałem zatrzymany do kontroli, alko-test wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narko-test wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru.

 

Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może się utrzymywać mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopi.

 

Aktor zapewniał też, że nie zażywa narkotyków. Przekonany był także, że ktoś na niego nasłał policję [więcej tutaj].

 

Po zatrzymaniu pobrano krew Królikowskiego do dalszych badań, które miały wykazać, czy obecność THC była wynikiem przyjęcia jedynie medycznej marihuany.

 

https://www.instagram.com/antek.krolikowski/?hl=pl

 

Najprawdopodobniej jednak badania dały inny wynik, bo dziś (9 marca 2023 r.) aktor usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. Konkretnie „pod wpływem substancji psychotropowej w postaci delta 9 tetrahydrokannabinolu”.

 

Antoni Królikowski (wyraził zgodę na publikację nazwiska i wizerunku) nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Na swoim profilu opublikował też oświadczenie, w którym trzyma się wersji, że marihuanę zażył na 15 godzin przed zatrzymaniem oraz, że nie miała ona wpływu na zdolność do prowadzenia samochodu.

 

Wiem, że wielu pacjentów miało w przeszłości problemy w związku z ignorancją i brakiem wiedzy biegłych sądowych i psychiatrów opiniujących w podobnych sprawach, którzy utożsamiają THC we krwi kierowcy z upośledzeniem zdolności prowadzenia czy uzależnieniem – będziemy publikować badania, z których wynika, że jest to rozumowanie błędne, krzywdzące i niszczące zaufanie obywateli do wymiaru sprawiedliwości.

– zapowiedział.

 

https://www.instagram.com/antek.krolikowski/?hl=pl

 

Co na to Joanna Opozda? Podobnie jak i wcześniej, aktorka nie komentuje wprost kłopotów jej (jeszcze) męża. Zamieściła natomiast zdjęcia małego Vincenta z podpisami:

 

Na robocie.

 

Mój sekretarz.

 

Pokazała więc, że u niej jest wszystko w porządku oraz, że świetnie spędza czas z synkiem.

 

Tymczasem Antkowi Królikowskiemu grozi do 2 lat więzienia za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających.

 

https://www.instagram.com/asiaopozda/?hl=pl

 

https://www.instagram.com/asiaopozda/?hl=pl

 

https://www.instagram.com/antek.krolikowski/?hl=pl

 

https://www.instagram.com/antek.krolikowski/?hl=pl

 

na. podst. polsat news

 

Komentarze