Atak rakietowy TUŻ przy POLSKIEJ GRANICY! Rosjanie ZAATAKOWALI JAWORÓW!

Wojska Putina zaatakowały bazę wojskową w Jaworowie, który od granicy z Polską oddalony jest o niecałe 30 km. W Jaworowie jest jeden z największych poligonów wojskowych w Europie. Kilka tygodni temu byli tam jeszcze instruktorzy NATO.

Atak na bazę wojskową

Baza wojskowa w Jaworowie znajduje się zaledwie 40 kilometrów od Lwowa i niespełna 30 kilometrów od granicy z Polską. Wojska rosyjskie w nocy przeprowadziły atak rakietowy na Międzynarodowe Centrum Sił Pokojowych i Bezpieczeństwa. Ustalono, że zostało wystrzelonych osiem rakiet. To miejsce znane jest jako jaworowski poligon wojskowy. Rzecznik Akademii Wojsk Lądowych- Anton Myronowicz powiedział portalowi „Suspilne”, że została zaatakowana jednostka wojskowa. Zginęło  35 osób a 134 osoby zostały ranne. Wcześniej informowano o 9 osobach zabitych i 57 rannych.

Znane miejsce szkoleń

Jaworowski poligon wojskowy to bardzo znane miejsce szkoleń. Artur Żak, mieszkaniec Lwowa w rozmowie z TVP INFO powiedział:

Centrum Pokojowe to jeden z większych poligonów w Europie. Od lat 90-tych ćwiczyli tam wszyscy żołnierze, którzy wyjeżdżali na misje pokojowe. Od 6 lat działał tam z kolei międzynarodowy projekt szkoleniowy, których szkolił ukraińskich żołnierzy, brali w tym udział m.in. polscy żołnierze

Atakują zachód Ukrainy

Trwa 18. dzień ataku Rosji w Ukrainie. Wojsk Putina prowadzą ostrzał zachodniej części Ukrainy. Ostrzelali lotnisko w Iwano-Frankiwsku. W nocy w Kijowie rozległ się alarm przeciwlotniczy. Rosjanom nie udało się zająć Kijowa. Pod Kijowe zostały ostrzelane kobiety z dziećmi, które próbowały uciec z miejscowości. Zginęło siedem osób, w tym jedno dziecko. Eksperci Ośrodka Studiów Wschodnich ocenili, że nic nie wskazuje, by agresor utracił inicjatywę. Rosjanie zakłócają działanie korytarzy humanitarnych. W oblężonym przez putinowskie wojska Mariupolu 400 tysięcy ludzi pozostaje bez wody, ciepła oraz bez jedzenia.

Zdjęcie; Twitter/ OSINTdefender

 

Komentarze