Bangladesz zakazuje nadawania telewizji islamskiej!

Bangladesz, po zabójczych atakach islamistów, w których zginęli studenci, zakazał nadawania programów islamskiej telewizji ponadto wezwał uczelnie do zgłaszania list nieobecnych studentów.

— Nadawania Peace TV zakazała komisja rządowa – poinformował Hasanul Hak Inu minister ds. informacji.
Telewizją Peace kieruje Zakir Naik, indyjski lekarz który założył w Bombaju Islamską Fundację Badawczą. Stamtąd nadawane są programy telewizyjne Peace TV.

Premier Bangladeszu Hasina Wazed już wcześniej oświadczyła, że wszystkie szkoły i uczelnie powinny „sporządzać listy nieobecnych uczniów i je publikować”.
— Będziemy rygorystyczni. Musimy terroryzm i ekstremizm zwalczyć – powiedziała Hasina Wazed.

Dla przypomnienia w czwartek islamiści uzbrojeni w bomby i maczety zabili trzy osoby na spotkaniu wiernych z okazji zakończenia ramadanu na północy kraju. W masakrze brał udział student z renomowanej uczelni. Kilka dni wcześniej 20 zakładników, w tym 18 cudzoziemców, zginęło w restauracji w ekskluzywnej dzielnicy Dhaki. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

Od początku roku w Bangladeszu dochodziło do licznych zabójstw intelektualistów, członków mniejszości religijnych i ateistycznych blogerów, do których przyznawało się państwo islamskie.

BR

Komentarze