Bardzo ważne zmiany w sprawie SZCZEPIEŃ. TE osoby będą miały pierwszeństwo!

Będą bardzo ważne zmiany w sprawie szczepień. Te osoby będą miały pierwszeństwo! O jaką grupę chodzi?

Od 10 maja osoby, które mają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, będą miały pierwszeństwo w tzw. punktach szczepień powszechnych.

Zobacz także: Szokująca decyzja Bronisława Komorowskiego! Internet aż huczy od plotek!

– Taka osoba wraz z opiekunem nie będzie musiała umawiać się na termin – powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Zmiany były wyczekiwane przez niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.

– Od początku szczepień liczne środowiska osób niepełnosprawnych nieustannie postulują o to, żeby te grupy były objęte priorytetowym szczepieniem. Cieszę się, że dzisiaj jest ten moment, w którym możemy zaproponować konkretne rozwiązania – stwierdził wiceminister rodziny Paweł Wdówik.

To niejedyne zmiany. 10 maja br. ruszą szczepienia w ośrodkach opieki i aktywności osób niepełnosprawnych.

– Te wszystkie podmioty będą mogły zamawiać szczepienia tak jak niegdyś DPS-y, kiedy rozpoczynaliśmy program szczepień, tak te podmioty będą mogły zwracać się, czy to do punktu prowadzącego szczepienia, czy to do mobilnych jednostek szczepień, zamawiać szczepienie nie tylko dla swoich podopiecznych, ale również dla opiekunów tych osób oraz wszystkich pracowników takich jednostek – wyjaśnił Dworczyk.

Dzięki tym wszystkim zmianom niepełnosprawni wreszcie będą mogli zostać zaszczepieni. Dla nich i ich opiekunów była to sprawa priorytetowa.

Zobacz także: Wojciech Glanc miał mroczną wizję dotyczącą lata! „Tragedia na sopockim molo”

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki SpołecznejKomentarze