Beata Szydło kandydatką PiS na prezydenta? Słowa Kaczyńskiego nie pozostawiają złudzeń!

Kadencja Andrzeja Dudy kończy się w roku 2025. Obecny prezydent z racji zapisów konstytucyjnych nie będzie mógł ubiegać się o reelekcję. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla Polskiego Radia zasugerował, że to właśnie była premier może być kandydatką.

Jarosław Kaczyński w tym samym wywiadzie mówił również, że Mateusz Morawiecki może go zastąpić na fotelu prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Beata Szydło natomiast zostałaby zgłoszona jako kandydatka partii rządzącej na urząd Prezydenta RP.

Czas szybko biegnie, będą wybory prezydenckie w 2025 r. Mamy kandydatów, osoby bijące różne rekordy. Krótko mówiąc, jest z czego wybierać

Z tych słów wprost nie pada żadne nazwisko, ale to Beata Szydło otrzymała rekordowe poparcie w wyborach do Europarlamentu. Oto komentarze prominentnych działaczy PiS-u:

 

Prezes nie wskazał konkretnego nazwiska, a mówił o wynikach. Gdyby tak się stało, że Beata byłaby naszym kandydatem, to bardzo by to ucieszyło nie tylko mnie – powiedziała Beata Mazurek

 

Na pewno to świetna propozycja – dodała Elżbieta Rafalska

 

Jest jeszcze szereg innych polityków PiS, którzy mają prawo mieć takie aspiracje – tonował opinie Ryszard Czarnecki

 

Życiorys premier Szydło:

 

Beata Szydło z domu Kusińska urodziła się 15 kwietnia 1963 roku w Oświęcimiu. Pochodzi z Przecieszyna w gminie Brzeszcze. Jest absolwentką LO im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu. W 1987 roku ukończyła studia z zakresu etnografii na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1997 roku ukończyła studia podyplomowe dla menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W 2001 roku ukończyła na Akademii Ekonomicznej w Krakowie zarządzanie samorządem terytorialnym w UE. Poseł do Parlamentu Europejskiego. Premier w latach 2015-2017. Od 2017 roku Wicepremier.Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Prezes Rady Ministrów w latach 2015-2017. Od 2017 roku Wicepremier. W latach 1998-2005 pełniła funkcje samorządowe, radnej i burmistrza gminy.

 

Źródło: SE/Wprost

Zdjęcie: Facebook

 

Komentarze