Będziesz chciał tam zjeść? Zostaniesz oblany wodą!

 

 

Władze Florencji w oryginalny sposób będą walczyć ze zwyczajem urządzania przez turystów pikników na schodach kościołów i zabytków. W porze obiadu, gdy ludzie siadają tam z kanapką lub kawałkiem pizzy, schody i chodniki będą polewane wodą.

 

O szczegółach tej akcji poinformował we wtorek burmistrz miasta Dario Nardella.

 

Jak powiedział w wywiadzie radiowym, w historycznym centrum godziny obiadowe będą porą wielkiego sprzątania. Myte i szorowane będą wszystkie schody kościołów i zabytków, oblegane przez turystów, którzy przysiadają tam z jedzeniem kupionym na wynos lub własnym prowiantem. Sprzątane będą także chodniki, na których zawsze pozostaje najwięcej resztek jedzenia po takich piknikach.

 

“Jeśli turysta zechce tam wtedy usiąść, będzie cały mokry. Być może dzięki temu będziemy mieli mniej takich biwaków” – dodał burmistrz.

 

W kilku innych włoskich miastach masowo odwiedzanych przez turystów, między innymi w Rzymie i w Wenecji, wprowadzono przepisy zabraniające siadania z jedzeniem w pobliżu zabytków. Sposób zaproponowany przez Nardellę w zatłoczonej Florencji uznano za najbardziej pomysłowy. 

 

Źródło:PAP

MB

Komentarze