Danuta Holecka NAGLE zniknęła z „Wiadomości”. „Ostatnio widziano ją w kwietniu”. Co się nią dzieje?!

53-letnia dziennikarka z dnia na dzień zniknęła z anteny Telewizji Polskiej. Prowadząca Wiadomości ostatni raz była gospodynią tego programu informacyjnego, 21 kwietnia. Co się dzieje z Danutą Holecką?

Spekulacje

Danuta Holecka poprowadziła główne wydanie Wiadomości 21 kwietnia. Od tego czasu zniknęła z anteny i słuch po niej zaginął. Wiele osób zastanawia się, gdzie jest prezenterka. Pojawiły się się też spekulacje, że być może 53-latkę zastąpi ktoś nowy. Nigdy wcześniej nie zdarzyła się jej tak długo absencja.

Urlop prezenterki

Danuta Holecka zdecydowała się porozmawiać z dziennikiem Fakt. Szefowa Wiadomości powiedziała:

Jestem na urlopie. Każdy czasem musi odpocząć. Wracam do telewizji niebawem.

Według nieoficjalnych doniesień, Danuta Holecka ma pojawić się na antenie Telewizji Polskiej w połowie czerwca. Odbiera zaległy urlop.  Aktualnie Wiadomości pod jej nieobecność prowadzi Edyta Lewandowska i Michał Adamczyk.

Facebook/Wiadomości TVP

 

Kariera w telewizji

53-letnia szefowa Wiadomości z telewizją publiczną związana jest od ponad 30 lat. Do stacji trafiła 1 993 roku, po wygraniu konkursu na prezentera. Holecka studiowała w Szkole Głównej Handlowej. Przed lat tak wspominała swoje początki w TVP i udział w konkursie. Mówiła:

Dowiedziałam się z ogłoszenia, że Telewizja Polska ogłasza konkurs na prezenterów i dziennikarzy. Pomyślałam, że mogę spróbować. Poszłam, choć nie liczyłam, że się dostanę, tym bardziej , że były długie kolejki chętnych, a przesłuchania trwały kilka dni. Wkrótce przyszło zaproszenie z Woronicza do drugiego etapu. Następnego dnia maż pojechał do TVP i zobaczył, że jestem na liście przyjętych.

Pierwsze kroki w sejmie

Swoją przygodę z dziennikarstwem Holecka zaczęła od relacjonowania obrad sejmu. Natomiast główne wydanie Wiadomości zaczęła prowadzić w 1997 roku. W 2010 roku został od prowadzenie odsunięta. Następnie wróciła w 2016 roku i trzy lata później została szefową flagowego programu informacyjnego TVP.

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Facebook/Wiadomości TVP

 Komentarze