Debata prezydencka przed II turą. Znamy termin.

Sztaby wyborcze Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego otrzymały zaproszenia do debaty prezydenckiej, która odbędzie się w tym tygodniu w TVN, TVN24, WP i Onecie.

Jeżeli debata dojdzie do skutku, to odbędzie się w czwartek, 2 lipca o godz. 19:25. Prowadzącymi debaty będą: Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Andrzej Stankiewicz (Onet) i Marek Kacprzak (WP). Udział w debacie potwierdził już kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski. „Chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie” – napisał na swoim Twitterze. Sztab Andrzeja Dudy jeszcze nie odpowiedział na zaproszenie.

Rozbudowana formuła debaty

Formuła dyskusji przewiduje m. in. pytania od dziennikarzy i widzów, interakcje pomiędzy kandydatami (riposty, wzajemne pytania) oraz wolne oświadczenia kandydatów. Redakcje mediów organizujących debatę będą zbierać pytania od widzów i internautów.

Debata będzie miała ściśle określone zasady, jedną z nich będzie ustalanie kolejności zabierania głosu czy też odpowiedzi na pytania poprzez losowanie.

Gdzie obejrzymy debatę?

„Debata będzie dostępna na wszystkich najważniejszych platformach TVN, WP oraz Onetu, a także na Twitterze, Facebooku i YouTubie. Sygnał debaty nieodpłatnie udostępniony zostanie także wszystkim innym zainteresowanym mediom.” podaje tvn24.pl.

 

źródło: tvn24.pl, zdjęcie: pixabay

 Komentarze